Депутатку-жеківку Гевко у суді захищає сам голова фракції тернопільської «Свободи» (фото)

15 Сер 2017 / 11:44 | Переглядів: 5467

гевко суд

Днями в Тернопільському міськрайонному суді відбулося засідання по справі депутата міської ради, "свободівки" Галини Гевко, яка знехтувала законодавством і зі спокійною душею проголосувала “за” продовження договорів оренди комунального майна і собі, і чоловікові.


Передмова...

Нагадаємо, ще в квітні депутати міськради безкоштовно роздавали в оренду чимало комунальних квадратних метрів. Зокрема отримали погодження на продовження безоплатної оренди суб'єкти господарської діяльності, що обслуговують житловий фонд міста. Говорячи простіше - ЖЕКи.

До переліку щасливчиків якраз і потрапили ЖЕКи, до яких має безпосереднє відношення депутат міської ради Тернополя, віднедавна голова комісії з питань ЖКГ від ВО “Свобода” Галина Гевко та її чоловік Степан Гевко.

Мова йде про ПП “Благоустрій” та ПП “Люкс”, яким сумарно на сесії надали 8 (!) приміщень різної площі: від 15, 7 кв.м. до 449,9 кв.м (протокол засідань сесії можна переглянути на сайті міськради).

Згідно даних Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб, засновником та кінцевим бенефіціантом ПП “Благоустрій” є безпосередньо Гевко Галина, а згідно тих же реєстрів засновником ПП “Люкс” є чоловік Галини Орестівни - Степан Гевко.

Звісно, народній обраниці ніщо не забороняє вести підприємницьку діяльність. Та допоки це не створює прямого конфлікту інтересів, що тягне за собою відповідальність перед законом. Депутат, приміром, не може голосувати за питання, яке стосується його бізнесу.

Та, чомусь, Галина Гевко знехтувала законодавством і зі спокійною душею проголосувала “за” продовження договору оренди комунального майна і собі, і чоловікові. Згідно закону це тягне за собою накладення штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відправили на доопрацювання

Варто наголосити, що це уже було не перше засідання по справі Галини Гевко, однак два попередні слухання були змушені перенести через відсутність депутатки. Цікаво, що захищати у суді головну "свободівську" ЖЕКівку зголосився сам голова фракції ВО "Свобода" у міськраді, депутат Назар Редьква.

- Ми вважаємо, що не вказано час вчинення адміністративного правопорушення, не підписаний протокол. До усунення недоліків, розгляд справи є неможливим,- переконував суддю Назар Редьква.

На його думку, Галині Гевко не належним чином повідомили про те, що вона "нароздавала" сама собі комунального майна, а тому складений протокол слід відправити на доопрацювання. З цим категорично не погодився представник прокуратури.

- Згідно протоколу чітко видно зафіксований час та місце вчинення правопорушення є зафіксовані. Ніби то не повідомили орган, в якому посадова особа працює, в даному випадку орган місцевого самоврядування ТМР. Та згідно вимог кодексу "Про адміністративне правопорушення" є обов'язок надіслати органу, де працював правопорушник. Та обов'язку органу, який складає протокол, долучати таке повідомлення немає. Більше того, його наявність в адміністративний справі ніяк не впливає на обставини, які підлягають доведенню в ході розгляду справи, - зазначив представник прокуратури.

Та попри, здавалося б, змістовні аргументи прокуратури, суддя прийняв рішення на користь Галини Гевко та відправив матеріали справи на доопрацювання. Слід відзначити важливий момент. На сайті суду зазвичай оприлюднюють усі справи, слухання яких заплановане на той чи інший день. Проте справу депутатки Гевко, чомусь, приховували від "людського ока", адже про жодне засідання не повідомляли на сайті.

Зважаючи на вище сказане, хоч і представники прокуратури пообіцяли найближчим часом усунути недоліки в документах, здається, що рішення суду, принаймні для однієї із сторін уже відоме.

Та й чому дивуватися, коли в Тернополі стала звичною практика "неписаних законів" для представників місцевої "Свободи"…

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.