Журналісти Тернополя за люстрацію

27 Лют 2014 / 18:04 | Переглядів: 2263

журналіст ручка папір

Ми, представники ЗМІ Тернополя, постійно перебуваємо в інформаційному вирі і як ніхто орієнтуємося в настроях громади, дійшли висновку: ситуація в країні та в області потребує чіткої та відвертої позиції журналістської спільноти.

Журналісти Тернополя, серед яких і я, вважають, що керівники (начальник та заступники) тих державних структур, які втратили довіру людей, не мають морального права залишатися на посадах і повинні добровільно скласти повноваження (йдеться про органи виконавчої влади, правоохоронних та контролюючих структур Тернополя та області).

Ми також переконані, що люстрацію мають проводити авторитетні особистості з незаплямованою репутацією, але в жодному разі не представники політичних сил і не самі чиновники чи правоохоронці. Члени люстраційного комітету також повинні взяти на себе зобов'язання не претендувати на посади в органах державної служби у найближчі роки, аби їхня діяльність не виглядала як намагання усунути того чи іншого посадовця для звільнення посади для себе чи знайомих.

Водночас закликаємо народних депутатів України оперативно прийняти Закон про люстрацію, щоб цей процес на місцях мав юридичне підґрунтя. Вимагаємо оприлюднення досягнень перед суспільством тих осіб, яких призначатимуть на керівні посади. А також від них - оприлюднення власних статків, інформації про рухоме і нерухоме майно членів родини, а також майно, яке "дали в користування друзі" тощо.

Також громадськість повинна пильно стежити за керівниками органів місцевого самоврядування (районна, міська та обласна рада), їхніх управлінь та комунальних підприємств.

Журналісти Тернополя підтримують проведення люстрації і готові стати посередницькою ланкою в цьому процесі. Ми, хто підписалися, об'єктивно інформуватимемо громаду про факти беззаконь як в органах державної влади, так і в органах місцевого самоврядування. Закликаємо тернополян, яким є що сказати, звертатися до журналістів та розповідати про незаконні дії будь-якого чиновника. Ми гарантуємо, що перевірену інформацію оприлюднять місцеві ЗМІ, також її опублікують у соцмережах.

Зараз не час боятися, зараз час діяти!

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.