Жартівники просять надати Java статус регіональної мови у Львові

26 Вер 2012 / 08:49 | Переглядів: 2138

java

Жартівники просять надати Java статус регіональної мови у Львові. Спочатку таку ідею оприлюднив сайт "фейкових" новин UaReview.

Але згодом Oleksiy Khilkevich зареєстрував петицію до Львівської міськради з вимогою: "Львівська міська рада: Вимагаю надати мові Java статусу регіональної у місті Львові!".

"Висококваліфіковані Java-програмісти становлять абосолютну меншість населення, і, відчуваючи тиск з боку суспільства, позбавлені права у спілкуванні рідною мовою, через що вони змушенні користуватись однією чи кількома іншими мовами.

Непоодинокі випадки коли програмісти не могли назвати своїх дітей розповсюдженими в Java-спільноті іменами (Гослінг, Блох, Систем, Обджект, Тред, Хешкод - найвідоміші приклади серед багатьох). Також за останніми дослідженнями у місті Льовоі не знайдено ЖОДНОЇ загальноосвітньої школи, де учні могли б вивчати Java, що є очевидним порушенням їх конституційного права отримувати освіту на рідній мові.

Визнання мови Java регіональною забезпечить захист права Java-програмістів спілкуватись рідною мовою, надасть їм законний захист вживати її у справах судочинства, спілкуання з органами місцевої влади та у буденному житті. В загальнодержавному масштабі, це також сприятиме всебічному та глибокому розвитку національної IT галузі, підвищить загальний рівень освіти в країні та посилить роль України як держави з високим інноваційним потенціалом", - сказано в петиції.

Відзначимо, що петицію вже підтримало 6 осіб.

Також додамо, що в Києві розпочали збір підписів про надання англійській мові статусу регіональної у Києві.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.