Вік навчанню не перешкода

22 Тра 2013 / 14:38 | Переглядів: 1889

Книги

З початку 2013 року 492 безробітних за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації (у 2012 році - 484 чол. ). Набір на професійне навчання проводився за 34 професіями. Найбільшою популярністю користувались професії(спеціальності): оператор комп'ютерного набору, касир торговельного залу, кухар, манікюрниця, продавець продовольчих і непродовольчих товарів, бухгалтер, менеджер зі збуту, муляр, перукар, електрогазозварник, менеджер малого підприємництва, комп'ютерні технології в бухгалтерському обліку, економіст, кравець, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, квіткар, косметик.

Згідно із Законом України "Про зайнятість населення", який вступив в дію 1 січня 2013 року громадянам, старшим 45 років і які мають страховий стаж не менше 15 років, надано право на прискорене здобуття нової професії або підвищення кваліфікації. Громадяни зможуть отримати в органах Державної служби зайнятості ваучери для оплати навчання за новим фахом із затвердженого переліку професій (спеціальностей) та напрямів. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня 2013 року — це 11470 гривень).

Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Слід зазначити, що ваучери не зможуть отримати:

- особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти;

- ті, хто проходив протягом останніх п'яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

- а також зареєстровані безробітні, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням служби зайнятості.

Ваучер на навчання можуть видаються як безробітним, так і працюючому населенню.

Вибір форми навчання та навчального закладу, що має ліцензію на діяльність з надання освітніх послуг з визначеного Кабінетом Міністрів України переліку професій (спеціальностей), здійснюється особою. До переліку включено професії для кадрового забезпечення таких пріоритетних галузей, як будівельна, агропромисловий комплекс, транспортна інфраструктура та інформаційні технології.

У наступні роки цей перелік буде уточнюватися, виходячи з потреб ринку праці.

В межах видатків, передбачених на цю мету очікується, що вже цього року ваучерами скористаються 140 тернополян та жителів Тернопільського району.

Більш детальну інформацію про порядок і умови видачі ваучерів можна отримати в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Контактний телефон в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості: 52-67-70.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.