Гендерні аспекти в житті суспільства

29 Кві 2013 / 08:01 | Переглядів: 2065

жінка

25 квітня 2013 року у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в гендерному центрі відбувся інформаційний семінар для безробітних з гендерних питань.

"На сьогоднішній день - це надзвичайно важлива тема для обговорення. Адже знання своїх прав, можливостей дають нам вільність думок, поглядів та дій - відзначила фахівець Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Інна Лісовська.

Саме тому, у ході семінару учасники приймали активну участь в обговоренні болючих для прекрасної половини людства питань рівності статей, ознайомлювалися з поняттями "гендер", "гендерна рівність", "гендерні стереотипи", основними положеннями Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок", відповідними статтями Конституції України та законодавчими документами, соціальними послугами служби зайнятості.

Впродовж заходу представниці прекрасної статті приймали активну участь в дискусіях. Зокрема, ділилися досвідом побудови та розвитку власної кар'єри, розглядали позитивні сторони підприємницької діяльності, участі жінки в суспільному житті країни. За допомогою психологічних тестів визначили наявність здібностей до ведення власної справи.

Методом "мозкового штурму" безробітні з'ясували основні складові успіху особистості. Як з'ясувалося, для жінки більш важливішою є наявність улюбленої справи та власного житла, а для чоловіка - власний бізнес та керівна посада. Таким чином, можна стверджувати , що суспільна думка більшою мірою орієнтована на образ "жінки-матері" та "чоловіка-годувальника", цим самим роблячи дисгармонію в людському суспільстві

Фахівець Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Інна Лісовська звернула увагу на негативні наслідки фемінізації суспільства та розподілу сфер діяльності жінки та чоловіка. А також, сексизм у ЗМІ, як метод експансії та маніпулювання людськими інстинктами, що пригнічує моральні якості поряд із фізичними особливостями.

Велика кількість пізнавальної інформації поданої на семінарі дає можливість кожній жінці проаналізувати свої якості, визначити так званий план дій для власної самореалізації.

Загалом з початку 2013 року у гендерному центрі Тернопільського МРЦЗ, що у Будинку праці по вул. Текстильна, 1-б, відбулось 22 семінари з гендерних питань, до яких залучено 307 осіб.

Відділ довідково-інформаційної роботи з населенням ТМРЦЗ
І.Лісовська
52-89-30

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.