Щоб перемогти у війні потрібно об’єднати науку і економіку — Віталій Скоцик

28 Січ 2015 / 10:22 | Переглядів: 2128

батальйон січ ато армія солдати Володимир Стаюра

Для перемоги у війні потрібно об'єднання науки і економіки. Про це заявив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик під час виступу на Аграрному форумі у Тернополі 22 січня.

“Я пропоную подивитися на те, хто сьогодні забезпечує перемогу. Це ті фермери-аграрії, які збирають допомогу для армії. Це ті люди, які забезпечують фінансування бюджету, звідки беруться кошти для оборони. Зрештою це ті ж наші хлопці з сіл, які сьогодні пішли зі зброєю в руках захищати Україну. Для сильної економіки потрібна наука. Тому для перемоги у теперішній війні із зовнішнім ворогом, для перемоги у конкурентній війні за місце України у світовій економіці, для перемоги у війні над бідністю нам потрібно сильна наука та економіка. Об"єднання цих двох складових”, - переконаний Віталій Скоцик.

Політик навів історичний приклад, який доводить, що без економіки війну не виграють:

“Коли у 1940 році Уінстон Черчіль став прем'єр-міністром, він прийшов у парламент і сказав, що буде вести країну до перемоги і може пообіцяти тільки сльози, кров, піт і важку працю. Його запитали, як він буде досягати перемоги? Черчіль назвав два слова “наука” і “економіка”. Це був час, коли Лондон бомбила нацистська авіація, коли більша частина Європи була окупованою. І Британія перемогла”, - нагадав Віталій Скоцик.

Голова Аграрної партії України навів також приклад економічної перемоги:

“У 2014 році вперше в історії Китай обійшов США за рівнем ВВП. Коли китайців запитали, як їм вдалося цього досягнути, вони теж назвали два слова - наука і економіка. Це перемога у конкурентній війні”, - аргументував політик.

За словами Віталія Скоцика, Україна також повинна розвивати власну науку, щоб мати сильну економіку.

“В останньому бюджеті на науку виділили близько 0,29 % від ВВП, минулого року було 1,7 %. За реформою бюджету загубили фінансування для аграрних ВНЗ. Це відбувається у тій ситуації, коли агросектор дає майже третину ВВП, близько третини валютних надходжень і є галуззю номер один в українській економіці. Нам потрібно, щоб була у політиці сила, яка розуміє значення науки і економіки для досягнення перемог“, - резюмував Віталій Скоцик.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.