Стан роботи Тернопільської місцевої прокуратури з організації особистого прийому,розгляду звернень та запитів за 2018 рік
Упродовж минулого року до Тернопільської місцевої прокуратури надійшло на розгляд 1 019 звернень громадян, з яких вирішено - 378, направлено для вирішення до інших відомств - 633,4 звернення направлено для вирішення іншому прокурору, 8 звернень повернуто заявнику так, як було оформлено з порушенням вимог Закону України "Про звернення громадян".
Так, серед вирішених упродовж поточного року звернень громадян переважають звернення з питань досудового розслідування, у тому числі на дії і рішення слідчих поліції та процесуальних керівників.
Окрім цього, за 12 місяців минулого року 10 звернень громадян з питань представництва інтересів громадян та держави в суді, 9 - з питань участі у кримінальному провадженні, 1 - з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів.
Слід зазначити, що у 2018 році із розглянутих звернень жодного задоволено не було.
За 12 місяців минулого року повторні звернення на відмову в задоволенні раніше поданих не надходило.
Відповідно випадків задоволення повторних звернень на раніше прийняті рішення тією ж прокуратурою та тих, що безпідставно відхилялися, не встановлено.
Також, до Тернопільської місцевої прокуратури у минулому році звернення на телефон "гарячої лінії" не поступали.
По всіх вирішених зверненнях громадян перевірки доводів заявників проведені в повному обсязі, про що їм своєчасно надані юридично грамотні та вмотивовані відповіді з посиланням на законодавчі акти.
Випадків заявлення позовів до Тернопільської місцевої прокуратури у зв'язку з порушенням порушення порядку та строків розгляду і вирішення звернень не було.
Поряд з викладеним, прокуратурою упродовж12-ти місяців 2018 року для вирішення до інших відомств направлено 633 звернення, 8 звернень направлено для вирішення іншому прокурору. Основна більшість з вказаних звернень направлялася в Тернопільський міський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області.
При цьому, заявникам обов'язково роз'яснювалася компетенція органів прокуратури та право звернення до суду. Випадків направлення прокуратурою звернень громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржувались, не встановлено.
Упродовж 12-ти місяців 2018 року звернення народних депутатів України, Героїв України, Радянського Союзу, Соціалістичної Праці, нагороджених орденом Героїв Небесної Сотні, інших осіб, які мають заслуги перед Батьківщиною, інвалідів Великої Вітчизняної війни, жінок, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", учасників бойових дій в прокуратуру не надходили.
Прийом громадян у прокуратурі проводиться упродовж дня відповідно до графіка, який розміщений у приміщенні прокуратури у доступному для відвідувачів місці. Поряд знаходяться тексти Законів України "Про звернення громадян", "Про прокуратуру" та графіки прийому громадян у прокуратурах вищого рівня.
Поряд з викладеним, у 2018 році до Тернопільської місцевої прокуратури надійшло 12 запитів на інформацію, поданих особисто, з яких на 5 надано інформацію, по 3 - роз'яснення, 4 - направлено іншим розпорядникам.
Прокуратурою упродовж 2018 року вжито заходів до створення належних умов для реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, забезпечення систематичного прийому запитувачів інформації, надання у визначеному порядку та строки достовірної, точної та повної інформації за запитами.
ШОКАЛО А.,
в.о. керівника Тернопільської місцевої прокуратури
радник юстиції
Теги → Суспільство Тернопіль Тернопільська місцева прокуратура Шокало А. укрнет