Повернути впевненість у критичній ситуації

12 Жов 2016 / 11:46 | Переглядів: 1444

Повернути впевненість у критичній ситуації

"Люди стають по - справжньому неабиякими, коли починають думати про те, що зможуть виконати задумане.

Віра в себе - це перший секрет успіху"

(Норман Вінсент Піл)

"Куди бігти?", "Що робити?", "Що казати?", "Як поступити?"…зустрічається таке у кожного із нас. Тривога - паніка - страх - ступор…кінець емоційний параліч. Вчасно, взяти себе в руки, і почати діяти інколи це запорука успіху, бо хтозна чи випаде шанс вдруге. Назвемо це маленькою кризовою ситуацією, з якої потрібно максимально швидко вийти, з мінімальними жертвами та шкодою для здоров'я.

Чи реально повернути впевненість у собі в такій кризовій ситуації? Цілком реально. І ось дієва вправа для цього. Приділіть всього 2 хвилини вашого часу і результат не змусить себе чекати.

Повернути впевненість в собі - вправа "RAIN"

Ця вправа запропонована, буддиським вчителем Джеймсом Баразом, дозволяє в найважчі моменти сумнівів повернути впевненість у собі. Вона називається RAIN (визнати, прийняти, вияснити, відмовитися від ідентифікації з самим собою):

  1. (R - RECOGNIZE) Визнати. Усвідомте те, що відбувається з вами в даний момент (ох, думаю, що це в мене не вийде")
  2. (A - ACCEPT) Прийміть. Замість того, щоб в сотий раз дорікати собі за невдачі, зафіксуйте і визнайте свій поточний стан ("БОЮСЯ, що у мене знову нічого не вийде")
  3. (I - INVESTIGATE) Вияснити. Що ви відчуваєте ? Які картинки бачить ваша свідомість ("я відчуваю комок в горлі і бачу як стою осміяним серед великої аудиторії з незліченною кількістю людей")
  4. (Non- identify) Відмовитися від ідентифікації самим з собою. Скажіть собі: " Ці думки і відчуття не мають нічого спільного зі мною. Вони проходять. Я - більше, ніж ці думки і відчуття. Я не буду на них реагувати. У мене все вийде."

Із книги М. Дж. Райан "В цьому році я…"

Не обов'язкове це приймати як догму і все виліковний рецепт, але спробувати можна, зрештою, у вас завжди є можливість відмовитися.

"Іноді щось може не йти так, як хотілося б, але ви не повинні зупинятися." (Майкл Джордан)

Ріта ХРИСТЮК,

членкиня Національної спілки журналістів України.

.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.