Прокуратура захищає конституційні права підприємців

04 Чер 2013 / 07:10 | Переглядів: 1821

прокуратура

На виконання вимог Президента України та Генерального прокурора України органами прокуратури області вживаються заходи щодо захисту конституційних засад підприємницької діяльності та посилення протидії корупції у всіх сферах суспільного життя. З цією метою проведено ряд координаційних, оперативних нарад із керівниками правоохоронних органів.

За наслідками вжитих прокурорами заходів, упродовж 2013 року розпочато 31 кримінальне провадження про корупційні кримінальні правопорушення, 19 скеровано з обвинувальними актами до суду. Дев'ять кримінальних проваджень розглянуто із винесенням обвинувальних вироків, винних осіб позбавлено спеціальних звань, рангів.

Серед притягнутих до кримінальної відповідальності 3 правоохоронці, митник, начальник районного відділу державної виконавчої служби, заступник керівника відділу районної ради, два сільських голови, посадові особи юридичних осіб публічного права.

Приділена увага протидії корупції у закладах охорони здоров'я та освіти.

Зокрема, на лаві підсудних перебувають керівник лікувальної установи, який за кошти в сумі 3500 грн. сприяв пацієнту у встановленні групи інвалідності, а також завідувач дошкільного закладу області, яка за хабар у сумі 400 доларів США пообіцяла вирішити питання про влаштування дитини у вказаний заклад. Також викрито викладача одного із вищих навчальних закладів, який за посередництва старости групи одержав понад 12 тисяч гривень неправомірної вигоди від студентів за сприяння у складанні державного іспиту та захисту магістерської роботи.

Посилено протидію адміністративно-караній корупції, правоохоронцями складено 49 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, у тому числі 26 прокурорами. До відповідальності притягнуто 40 осіб з накладенням штрафу, серед яких 7 державних службовців, у тому числі голова однієї із райдержадміністрації та начальник управління РДА, а також 5 працівників контролюючих та правоохоронних органів, 8 посадових місцевого самоврядування, 12 депутатів місцевих рад.

Так, судом притягнуто до відповідальності начальника управління однієї із райдержадміністрацій, який будучи державним службовцем одночасно здійснював фактичне керівництво приватним підприємством, чим порушив встановлені законом обмеження щодо сумісництва та зайняття підприємницькою діяльністю.

Прокуратурою області складено протокол щодо податкового ревізора-інспектора, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 1000 грн. від приватного підприємця за приховання порушень та зменшення штрафних санкція за результатами проведеної податкової перевірки. Посадовця оштрафовано та звільнено із займаної посади.

З метою запобігання корупційним проявам, прокурорами внесено 48 документів реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 36 осіб.

Також працівники органів прокуратури області продовжують послідовну роботу щодо захисту суб'єктів господарювання від незаконних перевірок контролюючих і правоохоронних органів та таких, що вчиняються з порушенням норм діючого законодавства.

На усунення порушень у сфері забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності органами прокуратури області за 5 місяців поточного року, за результатами проведених перевірок в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, державного контролю внесено 118 подань, які розглянуто із вжиттям заходів, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 118 посадових осіб, скасовано 8 незаконних актів, складено 2 протоколи про вчинення адміністративного корупційного правопорушення.

Окрім того, органами прокуратури розпочато 2 кримінальні провадження за фактами отримання неправомірної винагороди від суб'єктів господарювання у зв'язку із здійсненням повноважень, пов'язаних з контрольно-перевірочною діяльністю цих органів, які направлено до суду з обвинувальними актами.

Захист конституційних засад підприємницької діяльності та запобігання і протидія корупції Генеральним прокурором України визнано одними із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури, а тому стан цієї роботи перебуває на постійному контролі прокуратури області.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.