«Нобелівська премія – українська проекція»

08 Лис 2013 / 15:58 | Переглядів: 2899

філателісти

Фото: Ярослава БУЯК

Експонати срібного призера тернополянина Юрія Ковалькова за назвою "Нобелівська премія - українська проекція" сьогодні експонуються в Тернополі у музеї-бібліотеці "Літературне Тернопілля", що на вул. І. Франка, 21. Виставка - марки, конверти, листівки з понад 30 країн світу - розповідає про історію заснування Нобелівської премії та про вихідців з України - лауреатів цієї високої нагороди: Іллю Мечникова та Зенона Ваксмана, уродженця Бучача Шмуеля, Жоржа Шарпака та Роалда Хофмана. До речі, фундатором нобелівського руху в Україні став наш земляк, уродженець села Кип'ячка Тернопільського району, філолог-славіст, літературознавець, мовознавець, фольклорист, письменник Кирило Студинський. Він прийняв до лав очолюваного ним товариства трьох Нобелівських лауреатів: Альберта Енштейна, Макса Планка та Фріца Прегля.

Особливою цінністю для автора тернопільської виставки є листи від Роалда Хофмана, з яким він спілкується уже понад 10 років.На відкритті виставки 22 жовтня начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик привітав тернополян - учасників "Галфілексу-2013" і вручив їм подяки управління за активну популяризацію вітчизняної філателії, вагому виставкову діяльність та з нагоди отримання нагород на міжнародній виставці.У наступному році відбудеться національна виставка, присвячена 200-літтю від дня народження Т. Шевченка. Тернопільські філателісти мають намір допрацювати свої експонати і взяти у ній участь.

Іван ЧЕПІГА

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.