Міфи про кінець світу розвінчують науковці

14 Гру 2012 / 17:20 | Переглядів: 3244

кінець світу

Вчені американського космічного відомства NASA переконані, що, всупереч численним прогнозам про кінець світу в грудні цього року, його таки не буде. Вони стверджують, що календар майя не закінчується 21 грудня 2012 року. Ця дата символізує кінець одного циклу і початок наступного. Це можна порівняти з тим, що 31 грудня наш календар закінчується, але новий календар на наступний рік починається 1 січня.

Вважають, що Нібіру - планета, розміри якої в чотири рази перевищують розміри нашої Землі, - підійде до Землі на дуже близьку відстань і викличе катаклізми. Якщо б це було так, то ми її вже давним-давно помітили б, а якби вона якимось чином раптом виявилася невидимою, то ми виявили б її по впливу на сусідні планети. Жоден з тисячі астрономів, які день у день уважно досліджують нічне небо, не бачив її. Існує тільки два небесних тіла в Сонячній системі, які можуть викликати припливи-відпливи на Землі: це Місяць, який знаходиться дуже близько від Землі, і Сонце, яке має велику масу і також розташоване досить близько від Землі.

Деякі люди вважають, що 21 грудня потрібно побоюватися сонячної бурі. Вчені наголошують, що такі явища дійсно відбуваються. Сонячна активність змінюється циклами, максимальна сонячна активність спостерігається раз на одинадцять років. Наступний сплеск сонячної активності відбудеться в травні 2013 року.

Один з міфів щодо 21 грудня полягає в тому, що вісь Землі може зміститися. Вісь обертання не може зміститися з причини обертання Місяця навколо Землі, який стабілізує вісь і не дозволяє їй зміщатися. Магнітне поле може періодично зазнавати зсувів, проте останній раз це трапилося 740000 років тому. Це зміщення не належить до згаданого вище роду зсувів, а являє собою зсув, який трапляється приблизно раз на півмільйона років.

Немає доказів, що подібне зміщення повинно трапитися в грудні, але навіть якщо такий зсув може статися, то на це знадобляться тисячі років. І навіть у тому випадку, якщо б такий зсув реально відбувся, він не призвів би до великих проблем на Землі — хіба що нам довелося б повторно відкалібрувати наші компаси.

Українські науковці-метеорологи також закликають не боятися чуток. Про це заявила доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач відділу кліматичних досліджень довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного інституту гідрометеорології Вазіра Мартазінова.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.