До ескізів памятника героїв Небесної сотні

17 Лис 2014 / 08:18 | Переглядів: 1520

Володимир Бобко

Коли подія чи то емоція досі в тобі жевріє, складно окреслити її у пам'ятник і "закинути" в скриньку історії. Тому мені доволі важко далась оцінка ескізів пам'ятників, що їх митці пропонують встановити на майдані Героїв Майдану в Тернополі.

Так, є хороші роботи, монументальні, епічні....Видно, що їх творці старались донести власне бачення до тернополян. Але…Ну не чіпають мене ці ескізи, не відчуваю я ТИХ емоцій, нема запаху гарі, не сльозяться очі від розпиленого газу... Ті, хто стояли на майдані, мали б зрозуміти мене. Жоден запропонований пам'ятник не передає духу Революції Гідності, її чітких символів та мотивів.

Шкода, що я лінгвіст, і свій макет можу хіба словами описати, бо ні у фотошопі не намалюю, ні зменшену копію змоделювати не зможу...Але чітке уявлення все ж маю. Ним і спробую поділитись так як мене вчили - словами.

Отже, моя пропозиція: потрібно взяти речі з Майдану, які уже несуть певну емоцію та уже є свого роду пам'ятником. Вистелити низ бруківкою… тією бруківкою, яка була нам там за зброю, яка почорніла від сажі, на якій запеклась надія наша, на якій ми вистояли ту гарячу зиму...

На бруківці, як крила янгола, притулившись, мають бути дерев'яні щити, котрі серця наші захищали від куль, і захистити не могли, та шоломи, котрі голови наші гарячі прикривали від ударів беркутівських кийків...

Також обов'язково атрибутом має стати кілька автомобільних шин, кілька пляшок із "матерчатими корками" (ви зрозуміли, надіюсь, про що я).

А прикривати все це має неодмінно парасолька. Адже саме про неї писав Мустафа Найєм у тому історичному "твіті", датованому 21 листопада минулого року.

Аби речі надійно зберігались, їх слід залити у скло у формі яйця.

Адже саме яйце в нашій міфології є символом початку, символом незнищенності, символом Фенікса… Саме так, з попелу на столичному

Майдані, ми, Українці, повстали як Нація.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.