За рік на Тернопільському ставі загинула одна людина

12 Бер 2014 / 11:02 | Переглядів: 2326

ополонка лід провал

На превеликий жаль, щороку на льоду гине чимало людей: насамперед, рибалок, просто дорослих та дітей.

Так протягом 2013-2014 року, лише на Тернопільському ставі:

- провалилось під лід п'ять осіб;

- одна особа загинула;

- четверо осіб врятовано.

Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе й оточуючих. Нагадаємо, що безпечним вважається (при температурі повітря нижче 0°С): для одного пішохода лід синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки не менше 5-7 сантиметрів; для групи людей завтовшки не менше15 см; при масовому катанні на ковзанах -25 см.

У жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Це слід робити палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, і на ньому з`являється вода, то вихід на кригу забороняється. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в кригу кущі, трава та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час. Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метріводин від одного і уважно стежити за тим, хто йде попереду. Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності криги.

З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок із кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.

Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках. Для любителів порибалити на скреслій кригою воді слід пам'ятати, що під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалкам можна пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м.

Якщо лід все-такипроломився, важливо поводити себе якомога спокійніше. Не варто хапатися за край тонкого льоду, навалюватися на нього всім тілом. Необхідно розвести руки в боки і грудьми чи спиною спертися на край льоду, а ногами робити рухи, як при плаванні, намагаючись втриматись на поверхні (якщо течія тягне ноги під лід). У такому стані слід спробувати обережно налягти на поверхню льоду, спертися ногами в краї ополонки навпроти (якщо товщина льоду близько5 см), чи робити рухи, ніби плаваєш. Якщо вдалося вибратися на лід, необхідно відразу відповзти на твердий лід у бік берега.

Якщо ви стали очевидцем події, пам'ятайте:

- під час порятунку дійте швидко, рішуче, але вкрай обережно;

- викличте рятувальників та "швидку допомогу";

- голосно підбадьорюйте постраждалого;

- допомагаючи постраждалому, не можна йти, слід повзти, розвівши руки в боки;

- якщо у вас немає мотузки, підійде стрічка, лижі, драбина, будь-яка палиця, зв'язані шарфи, ремені, тощо.

Особлива вимога до вчителів і вихователів навчальних закладів про необхідність проведення з дітьми бесід про небезпеку на льоду. Дітям потрібно назавжди запам'ятати: самостійно без нагляду дорослих їм на льоду взагалі нема чого робити!

Тернопільський міський відділ УДСНС України у Тернопільській області

м.Тернопіль, вул. Котляревського, 22а тел. 52-59-47

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.