В обласній бібліотеці для молоді відбудеться зустріч з відомим українським письменником прозаїком, журналістом та науковцем Олександром Вільчинським

02 Бер 2015 / 07:04 | Переглядів: 2826

Олександр Вільчинський

2 березня 2015 року о 14 30 год. у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді відбудеться засідання Клубу поціновувачів сучасної української літератури "ЛітПростір". Гість клубу - відомий український письменник, прозаїк, журналіст, науковець, автор романів "Суто літературне вбивство", "Дерева на дахах", "Криївка", "Льодовик" та інших Олександр Вільчинський.

Учасники та гості клубу матимуть хорошу нагоду поспілкуватися з цікавою людною, зануритись у творчу атмосферу, дізнатися, як писалися романи автора та ближче познайомитися з його творчістю.

Для довідки:

Олександр Вільчинський - народився 2 січня 1963 року, в с. Купчинці Козівського району Тернопільської області. У 1985 році закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Після закінчення університету поїхав працювати на Одещину. Одеський період знайшов відображення у оповіданні "Маслини на десерт", повісті "День восьмий". У 1989 році в одеському видавництві "Маяк" вийшла книжка "Що скаже батько".

На початку 1990 року переїжджає до Тернополя, де працює у новоствореній газеті "Тернопіль вечірній" завідувачем відділу культури, а у 1991-1998 і 2000-2002 роках — головним редактором, займається громадсько-політичною діяльністю. В цей період з під пера Вільчинського з'являється лише кілька оповідань ("Лора", "Останні лови"), і тільки на початку 2000-х він повертається до активної літературної діяльності.

З 1995 року член Національної спілки письменників України, з 2002 року — Асоціації українських письменників. Починаючи з 2004 року, пише колонки у тернопільських газетах "RIA плюс" і "20 хвилин". З 2006 року викладач кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.
Опублікував кілька книжок та десятки статей в українській пресі та наукових збірниках. Поряд із літературними темами активно досліджує український медіа-простір, проблеми становлення національної ідентичності, формування громадянського суспільства.

Олександр Вільчинський автор новел, оповідань, повістей, романів: "Неврахована жертва", "Суто літературне вбивство", "Останній герой", "Віагра для мера", "Дерева на дахах", "Криївка", п'єса "На всі гроші", "Льодовик".

Лауреат Всеукраїнського конкурсу романів та кіносценаріїв "Коронація слова 2002", володар гран-прі і першої премії "Коронація слова 2003".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.