У Тернополі відзначили 96-ту річниці незалежности Республіки Польща

14 Лис 2014 / 10:15 | Переглядів: 2072

Польща день незалежності концерт

9 листопада 2014 року у Тернопільській обласній філармонії відзначили 96-ту річницю незалежности Республіки Польща. Участь у святковому дійстві взяли представники міської та обласної влади, зокрема заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації свободівець Леонід Бицюра, дипломати, духовенство, жителі та гості міста. Концерт розпочався урочистим виконанням українського і польського славнів.

Про спільні сторінки історії, які об'єднують два народи, наголосив у своєму вітальному слові заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра.

"Цього року нас об'єднало відзначення двох знаменних подій - 200-річчя від дня народження відомого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка та 205-ї річниці від дня народження Юліуша Словацького. Нещодавно у селі Годів ми також відзначали 500-річчя битви під Оршею, де згадували неймовірний подвиг крилатих гусарів у цій війні. Це приклади героїзму, на яких вчаться як український, так і польський народи. У нас багато спільного з представниками Польщі", - зауважив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації свободівець Леонід Бицюра.

Націоналіст подякував усім, хто долучається до розвитку дружби між двома сусідніми народами, адже тільки такий формат взаємодії і взаємодопомоги дозволить протидіяти будь-яким можливим зовнішнім загрозам.

Особливу подяку свободівець висловив голові Польського культурно-освітнього товариства міста Тернополя Петру Фризу - ініціятору та натхненнику такого заходу. За розвиток і підтримку стосунків між українським і польським народами заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації вручив йому символічний подарунок.

Своєю чергою, голова товариства Петро Фриз зазначив, що свято вдалося лише завдяки старанням колективів, зокрема Даріуша Маркевича (Республіка Польща), Надії Улішак, Лілії Кільбіцької, Василя Ірлійчука, колективу Тернопільської ЗОШ № 4, колективу музичної школи № 1 ім. Василя Барвінського, працівників Тернопільської обласної філармонії та багатьох инших.

Продовжилося свято мистецькою програмою за участі художніх колективів міста та учнів шкіл.

Прес-служба Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.