Співробітники Кременецької нафтобази відпрацювали дії в надзвичайній ситуації «на відмінно»

19 Лис 2013 / 16:06 | Переглядів: 3588

Лукойл навчання гасіння пожежі

На нафтобазі ПІІ "ЛУКОЙЛ-Україна" у м.Кременці проведено штабне об'єктове навчання з гасіння умовної пожежі внаслідок витоку нафтопродуктів. Співробітники нафтобази продемонстрували високу швидкість реакції і перевершили нормативні показники, передбачені в подібних ситуаціях.

Система швидкого реагування у надзвичайній ситуації відпрацьована на Кременецькій нафтобазі на прикладі пожежі. Згідно сценарію, через розгерметизацію фланцевого з'єднання під час зливу бензину відбувається витік обсягом 200 літрів. Займання ж розпочинається внаслідок виникнення іскри статичної напруги.

У відповідності до процедур, протягом перших 3 хвилин з моменту витоку старший оператор бази по внутрішній радіостанції дає запит оператору зі зливання про підтвердження або скасування тривоги, потім оповіщення отримують керівництво бази, відповідальний керівник з ліквідації аварійної ситуації, пожежно-рятувальна служба, медична служба, РВ УМВС в області, Відділення з постачання та реалізації газу, керівництво районної державної адміністрації, черговий залізничної станції. Негайно відключаються електроприводи і застосовуються інші термінові заходи, що дозволяють не допустити або мінімізувати негативні наслідки.

Гасіння умовної пожежі тривало протягом 33 хвилин. За цей час робота всіх співробітників нафтобази була переведена в режим надзвичайної ситуації, створено штаб для координації дій персоналу. Оператори бази зберігання нафтопродуктів перекрили зливні пристрої і люки залізничних цистерн, активували глибинні насоси для поповнення водою підземних пожежних резервуарів та ліквідували пожежу за допомогою повітряно-механічної піни.

"Від злагоджених і правильних дій співробітників та пов'язаних з об'єктом державних служб залежить безпека не тільки самої нафтобази, але, що найважливіше, персоналу і жителів прилеглих територій. Усвідомлюючи всю відповідальність, наші співробітники діяли настільки чітко, що фактичний час, витрачений на локалізацію надзвичайної ситуації, виявився значно меншим за передбачені нормативи", - зазначив завідувач Кременецької бази зберігання та переробки нафтопродуктів Сергій Пчеленков.

Крім реагування, штаб нафтобази з ліквідації наслідків НС проводить необхідні дії з евакуації, визначає масштаб аварії і кількість основних засобів для ліквідації наслідків.

Навчання відбулися за участю представників вищого ешелону органів місцевої влади та ключових державних служб, у тому числі вищого командування Державної служби надзвичайних ситуацій.

"Кременецька нафтобаза, введена в експлуатацію після повної модернізації у 2011 році, сьогодні є одним з найсучасніших і технічно оснащених комплексів в Україні та, безсумнівно, входить до числа найкращих із забезпечення безпеки та раннього виявлення аварійних ситуацій. Проведене на високому рівні навчання це підтвердило, а також продемонструвало високий професіоналізм наших співробітників", - прокоментував Андрій Гаврилець, генеральний директор ПІІ "ЛУКОЙЛ-Україна".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.