На Тернопіллі у селі Конюхи відкрили монумент Українським Січовим Стрільцям
Сторіччя одного з найбільш запеклих і масштабних боїв січових стрільців відзначили 1 та 2 липня у селі Конюхи Козівського району.
Село святково прибране, на будинках жителів майорили Державні прапори України. По визначеному шляху проходила урочиста колона. Перед кожним подвір'ям накриті вишиваними обрусами столи з хлібом та сіллю - символами гостинності. Колону зустрічали господарі дому.
Уздовж гори Біла встановлені стації для відтворення Дороги скорботи. Біля кожної стації почесна варта - пластуни (учні Конюхівської загальноосвітньої школи), з котрими випала можливість поспілкуватися.
"Нещодавно відкрили табір, - захоплено ділиться учениця десятого класу Руслана Писків, - нас чимала кількість, учасників поділили на рої, кожен представляв себе. Є дві палатки, поблизу яких готують їжу для гостей заходу. Для мене цікавим є те, що тут проходили бойові ігри, правда участі я не брала, але цікаво споглядала. Запропонували вчителі у школі, довго не вагалася, але і не очікувала, що буде настільки захопливо, думала лиш дадуть футболку і на цьому все. Вперше взяла участь у такому заході і надзвичайно задоволена".
На горі урочища "Звіринець" встановили Пам'ятник Українським Січовим Стрільцям. У відкритті монументаа взяли участь: голова Тернопільської обласної держадміністрації Степан Барна, очільник Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, народний депутат Тарас Юрик, голова Козівської районної державної адміністрації Василь Вітровий, очільник Козівської районної ради Петро Репела та автор проекту пам'ятника - вчитель історії загальноосвітньої школи с. Конюхи Йосип Мартинюк.
Під час відкриття пам'ятника у виконанні хорових колективів та духовних оркестрів прозвучав твір С. Чернецького "Ой у лузі червона калина", а військовослужбовці одночасно провели "Салют Слави".
"Зміни мають відбуватися у серці та розумі кожного з нас, то ж чи даремно віддавали життя: Січові Стрільці, вояки Української Повстанської Армії, дисиденти та воїни українсько-російської війни на Сході нашої держави, - наголосив Степан Барна. - Кожного року, в цей час будуть відбуватися молодіжні табори, присвячені героям бою під Конюхами - Українським Січовим Стрільцям".
Священнослужителі освятили пам'ятник та відслужили молитву за Україну, а на завершення у виконанні учасників свята прозвучав твір М. Лисенка "Боже, великий, єдиний". Та на цьому свято не завершилося, після урочистостей відбувся традиційний фестиваль стрілецької, повстанської та української народної пісні "На хвилях Корси" участь в якому взяли колективи з різних куточків Тернопільщини.
Головний режисер дійства - заслужений діяч мистецтв України - Михайло Франків. Режисери -завідувач навчально-методичного кабінету обласного методичного центру народної творчості Зіновій Гірняк та директор Козівського районного будинку культури Світлана Андрушків.
Галина ВАЦЛАВСЬКА.
Фото автора.
Теги → Віктор Овчарук Василь Вітровий Зіновій Гірняк Йосип Мартинюк Конюхи Козівського району Петро Репела Світлана Андрушків Степан Барна Тарас Юрик Тернопіль укрнет