До Тернополя привезуть чудотворний образ Розп’яття Ісуса Христа з містечка Глиняни

09 Кві 2013 / 16:40 | Переглядів: 4242

чудотворний образ Глиняни

Про це повідомив ігумен монастиря отців-францискан міста Тернополя о. Юстиніан Городечний ЧБМ 3 квітня. Копію чудесно відновленого образу, що містить автентичні частини оригіналу із глинянської старовинної Святоуспенській церкві, везуть з нагоди 20-тиліття парафії св. ап. Петра.Отець Юстиніан Городечний каже, що з 15 до 21 квітня на парафії УГКЦ, що знаходиться на масиві Аляска, відбудуться духовні місії, які очолять священнослужителі із Глинян (Львівщина) [див. розпорядок].

“В цей час Божої благодаті дається вірним можливість відновити і поглибити свої відносини з Богом, - каже ігумен. - Священики-місіонери привезуть із собою чудотворний образ святого Хреста Господнього, а також буде змога прикластися до мощей святих ап. Петра і Павла, Франциска, Клари, Антонія і Йосафата”.

Священик зауважив, що впродовж тижня місіонери голоситимуть науки на актуальні теми духовного життя, а в п'ятницю, 19 квітня, відбудеться Хресна дорога вулицями масиву Аляска, після якої відбудеться почитання святого образу. В неділю буде оголошення великого відпусту тим, котрі візьмуть участь місіях.

прес-служба архиєпархії

Довідка РІСУ

Чудесне відновлення образу Розп'яття Ісуса Христа відбулось у 1936 році. Саме на Святий Вечір 1936 року перед Різдвом Христовим у Глинянах в старенькій дерев'яній церкві Успення Пресвятої Богородиці сталося диво: відновився запрестольний образ Розп'яття Ісуса Христа. Темне зчорніле тло 150-літнього образу засяяло ясно, мов нове, щойно мальоване. Комісія, що обстежувала в 1936 році цю чудотворну ікону, визнала, що відновлення образу Розп'яття Ісуса Христа в Глинянах є, без сумніву, надприроднім.

Свідки відзначали контраст між оновленим та іншими іконами, на яких зображення годі було розпізнати; а принаймні частина з них була такого ж віку,чи навіть молодшими за оновлений. Члени комісії, які бачили світлину цього образу з 1933 року, зазначають у другому протоколі, що на фотографії він зовсім темний. А після оновлення "образ блистить на всю церкву".

Ікону обстежували представники духовенства. В одній із публікацій зазначалося, що було дві комісії. Про результати першої з них вірних, які очікували біля церкви, повідомив о. Є. Костишин. Наступний раз, в червні 1936р., образ обстежувався ретельніше священиками зі Львова: о. Г. Костельником, о. В. Лабою та о. П. Козіцьким. Звіти про оновлення та з результатами обстежень були передані до Риму. Особисто цією справою цікавився Митрополит Андрей Шептицький. Пізніше він навіть надіслав своє спеціальне благословення до Глинян.

У липні 1938 року греко-католицький парохіяльний уряд в Глинянах повідомив у пресі, що Апостольська Столиця на прохання Митрополита Шептицького грамотою з дня 18 травня 1938 року надала відпусти церкві в Глинянах у такі празники: 1) Вознесіння Господнього; 2) Пресвятої Євхаристії; 3) Різдва св. Івана Хрестителя; 4) Успення Божої Матері; 5) Воздвиження Чесного Хреста.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.