Артилеристи відкрили двері юнакам

15 Лют 2013 / 12:27 | 1 коментар | Переглядів: 3538

артилеристи школярі зброя

Фото: Василь Лабай

Тернопільські артилеристи відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав разом із молоддю місцевих навчальних закладів. 12 лютого, напередодні вшанування цього свята військовослужбовці 11-ї окремої гвардійської артилерійської бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України влаштували для школярів та студентів день відкритих дверей.

У військово-патріотичному заході, який організували військовослужбовці-артилеристи спільно з представниками Тернопільської обласної організації ветеранів-учасників миротворчих операцій, взяли участь понад 150 учнів школи допризовної підготовки та студентів Тернопільського Національного економічного університету, які є учасниками військово-патріотичного та історичного клубів. Під час екскурсії військовою частиною молодь відвідала музей Бойової слави артилерійської бригади, ознайомилася з умовами проживання та харчування військовослужбовців, військовою технікою та зброєю, яка знаходиться на озброєнні бойових підрозділів Збройних Сил України.

- Подібні заходи військово-патріотичного виховання молоді ми проводимо постійно, - зазначив голова обласної організації ветеранів-учасників миротворчих операцій Олег Кіндрат. - Юнаки та дівчата знайомляться з призначенням, структурою і завданнями Збройних Сил та інших військових формувань України, основними видами озброєння і військової техніки, професіями, які є у війську".

Про армію школярі знають не надто багато - те, що вчителі предмету "Захисту Вітчизни" розповідають на заняттях та з фільмів. Тому відвідати артилерійську бригаду і на власні очі побачити як живуть солдати для юнаків було вкрай цікаво.

- За десять місяців військової служби моє ставлення до життя змінилося, - розповів учням військовослужбовець строкової служби солдат Віктор Грималюк. - В армії я навчився приймати рішення, бути справедливим, зрозумів, що сила - це дар, який можна використовувати лише для захисту себе та інших. Усі мої армійські друзі за цей час стали мужнішими, витривалішими, перестали боятися труднощів. Армія - це школа життя, і ми отримали дуже хороший урок в ній.

Як повідомив командир Тернопільської окремої артилерійської бригади полковник Олег Лісовий військова частина працює у такому форматі не один рік з багатьма загальноосвітніми та професійними навчальними закладами області. Зокрема, для молоді військовослужбовці періодично організовують Дні відкритих дверей, проводять екскурсії основними об'єктами військової частини, знайомлять з побутом військовослужбовців, розповідають про умови та переваги контрактної служби у Збройних Силах України.

- Наше військова частина, без перебільшення, є однією з кращих у 13-му армійському корпусі Сухопутних військ Збройних Сил України, - зауважив полковник Олег Лісовий. - Наявність підготовленої матеріально-технічної бази й фахівців, які можуть розповісти про можливості техніки та озброєння дозволяють працювати з юнаками у сфері військово-патріотичного виховання, а через це - стимулювати їх до вступу в майбутньому на військову службу.

За словами офіцера, не можна нехтувати нагодою розповісти молоді про військову службу більше, аніж це передбачає їхня навчальна програма. Тим більше, що практичні заняття зі справжньою бойовою технікою чи озброєнням набагато цікавіші, ніж теорія в підручнику.

Разом із школярами та студентами до артилеристів у гості завітав також й заступник голови Тернопільської міської ради з гуманітарних питань Леонід Бицюра. На його думку військово-патріотичне виховання молоді - це одне з пріоритетних завдань держави.

- Тернопільська міська рада підтримує усі ініціативи підшефної військової частини. Тут служать військовослужбовці, які готові передати свої навики юному поколінню захисників Вітчизни. Від того у якому дусі виховаємо сучасну молодь залежить майбутнє держави, - наголосив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Найбільше питань у школярів виникло під час експозиції зброї. Їх цікавило усе - від тактико-технічних характеристик, до її застосування у екстремальних ситуаціях.

- Ми дуже вдячні військовим за це дійство для наших вихованців, - поділився враженнями викладач предмету "Захист Вітчизни" школи допризовної підготовки підполковник запасу Валерій Шабдінов, який є учасником бойових дій в Афганістані. - Вони показали молоді чим живе військо, і кожен юнак побачив, що артилеристи - еліта Збройних Сил України. Я побачив захоплені очі своїх підопічних, впевнений, що чимало із них захочуть служити контрактну військову службу саме тут.

Василь Лабай
Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.