21 жовтня 1933 р. – вбивство ОУН радянського консула в Львові на знак протесту проти голодомору

21 Жов 2017 / 15:39 | Переглядів: 2611

21 жовтня 1933 р. – вбивство ОУН радянського консула в Львові на знак протесту проти голодомору

Восени 1933 р. комуністичний режим здійснив черговий акт геноциду проти української нації -Голодомор. Про цей злочин не знали громадяни ситої Європи та Америки, адже інформація свідомо приховувалась урядами багатьох держав. Тож необхідно було розповісти про цей злочин світовій громадськості.

Українські націоналісти вирішили діяти першими. З метою розголосу і привернення уваги до Голодомору, а також в знак помсти, Організація Українських Націоналістів вирішила вчинити атентат на радянського консула у Львові. Вирок виконав 18-річний членОУНМикола Лемик, щоб потім на суді прилюдно засвідчити про злочини радянського режиму проти України.

Микола Лемик зумів потрапити в посольство, добився зустрічі з консулом, а потім дістав револьвера, зачитав консулу вирок і не вагаючись виконав його. Після цього він відстрілювався від охоронців консульства, щоб дочекатись приїзду польської поліції.

Лиш згодом виявилось, що замість консулаМиколаЛемиквбив куратора радянської розвідки Олексія Майлова, який представився консулом. Судовий процес був вдало перетворений українцями на засіб інформування світу про трагедію Голодомору та інші злочини окупантів, оскільки за судом пильно слідкували тодішні ЗМІ.

Джерело - Український_календар

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.