16 депутатів на Тернопільщині притягнули до відповідальності

01 Гру 2014 / 13:16 | Переглядів: 2117

прокуратура

Впродовж 2014 року у сфері корупції правоохоронцями складено та скеровано до суду 91 протокол про вчинення корупційного адміністративного правопорушення. За складеними протоколами суди, на даний час, притягнули до відповідальності 78 осіб, у тому числі 12 держслужбовців, ( з яких двоє - 3 категорії, та один-4 категорії), 16 депутатів місцевих рад, 17 посадовців місцевого самоврядування, 1 міліціонера, 2 працівників кримінально-виконавчої службита інших органів державної влади. До суду скеровано 50 обвинувальних актів стосовно 51 особи про вчинення 91 кримінального корупційного правопорушення.

Так, до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч.3 ст.368 КК України (одержання неправомірної вигоди) стосовно начальника Інспекції з питань захисту справ споживачів у Тернопільській області. Встановлено, що посадовець разом з головним спеціалістом цієї установи вимагавав та отримував гроші від підприємців за непроведення перевірок та зменшення суми штрафів. Під час розслідування встановлено 9 епізодів одержання неправомірної вигоди чиновником, на загальну суму близько 22 тисяч грн.

Результати у представницькій діяльності

З початку 2014 року органами прокуратури області подано до суду позовів на суму понад 90 млн. грн.

Прокуратурою м.Тернополя пред'явлено до господарського суду позов до Тернопільської міської ради та фізичної особи - підприємця про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлового приміщення комунальної власності, площею 195 кв.м, вартістю майже 1 млн грн. Йдеться про приміщення Палацу "Кіно" по вул. І.Франка. Прокуратура вимагає повернути територіальній громаді незаконно відчужене у квітні 2013 року комунальне майно.

Результати діяльності у сфері земельних відносин

З початку року органи прокуратури області провели 401 перевірку у сфері земельних відносин, за результатами яких розпочато 9 кримінальних проваджень, 6 з яких надіслано до суду, розглянуто із вжиттям заходів 378 подань, до відповідальності притягнуто 284 посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Пред'явлено позови у цій сфері на загальну суму 25,3 млн. гривень.Вжитими заходами прокурорського реагування державі та територіальним громадам реально повернуто 336 гектарів земель та попереджено незаконне надання 350 гектарів. Окрім того, за позовами, які перебувають у провадженні судів, підлягає поверненню ще 85 гектарів.

Львівський апеляційний господарський суд, погодившись із позицією прокуратури Тернопільської області, своїм рішенням скасував незаконне рішення Тернопільської міської ради і зобов'язав повернути у державну власність земельну ділянку, що належала оборонному підприємству. Оскільки суд першої інстанції прийняв рішення на користь міськради, прокуратура відстоювала інтереси держави у апеляційному суді. Відповідно до рішення апеляційного суду, земельна ділянка по вул. Текстильній у м. Тернополі, вартістю понад 9,3 млн. грн. знову належатиме державному оборонному підприємству.

Результати роботи у сфері процесуального керівництва та слідства

Загалом, впродовж року працівники прокуратури здійснювали процесуальне керівництво у 9422 кримінальних провадженнях, розпочатих міліцією, у 98 - податковою міліцією, у 50- розпочатих СБУ.


Повідомлено підозру
у вчиненні кримінального правопорушення за ч.1 ст.203-2 КК Україниорганізатору грального бізнесу-підприємцю. Встановлено, що приватний підприємець - тернополянин організував підпільне казино в орендованому приміщенні по вул. Крушельницької, та обладнав його ігровими столами, телевізором, гральними фішками, картами тощо.Заборонені гральні послуги підприємець надавав впродовж січня - жовтня 2014 року.Санкція інкримінованої статтіпередбачає для правопорушника штраф до 680 тисяч гривень з конфіскацією грального обладнання.

Слідчі органів прокуратури впродовж останнього періоду завершили розслідування у 21 кримінальному провадженні стосовно 23 осіб, з них 16 - вже скеровано до суду.

Скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч.1 ст.125 КК України стосовно колишнього голови Борщівської РДА , який у робочому кабінеті наніс умисні тілесні ушкодження начальнику Управління Державної казначейської служби України у Борщівському районі.

Прес-конференція на тему: Робота органів прокуратури в умовах реформування

Учасники: прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.