Сергій Надал: «У тернопільських школах обов`язково має залишитися предмет християнської етики»

08 Чер 2016 / 10:11 | Переглядів: 1947

Біблія

Християнська етика - це частина української доброї традиції, без якої не було б України та українців. В тернопільських школах обов`язково має залишитися предмет християнської етики. Таку думку висловив міський голова Тернополя Сергій Надал, коментуючипетиціюокремих тернополян з вимогою усунути християнську етику з міських шкіл.

Міський голова відзначив, що християнська етика є частиною традиції і мала величезне значення для становлення української нації.

"Я хочу нагадати слова Патріарха Йосипа Сліпого. Свого часу він сказав: "Будуймо своє рідне виховання на власній традиції, зокрема релігійній і національній, шануючи тим труд Ваших світлих попередників, а Бог, напевно, буде щедро благословити Ваші подвиги". Ці настанови найкраще ілюструють, що значить для українців християнська етика. Це частина нашого буття", - сказав Сергій Надал.

Йосип Сліпий: "Будуймо своє рідне виховання на власній традиції, зокрема релігійній і національній"

Очільник Тернополя висловив думку, що ініціатори постанови не відображають думки більшості тернополян.

"Мені здається, що мотивація тих, хто ініціював таку петицію є лише спробою якось виділитися серед загалу. Я щонеділі відвідую Святу Літургію. Кожного разу бачу велику кількість дітей. Я не бачив, що когось примушували до чогось. Навпаки, змалку їм прищеплюють добрі традиції. Тому думаю, що петиція є спробою виділитися. Я б радив ініціаторам цієї петиції займатися іншими конституційними правами", - сказав Сергій Надал.

Міський голова також висловив припущення, що боротьба з християнською етикою може бути вигідною зовнішнім антиукраїнським силам.

Найбільше боялися Християнства більшовики

"Якщо згадати минуле, то найбільше боялися Християнства більшовики. Вони руйнували церкви, забороняли діяльність священників. Чому? Дуже просто - християнська етика вчить людяності, вчить поважати людську особистість, як творіння Боже. Це заважає будь-якому авторитарному режиму. Можливо хтось бажає повернутися у ті часи, або виконує чиєсь замовлення із середовища ворогів України", - зазначив Сергій Надал.

Міський голова також заперечив примусове навчання дітей без їхньої волі.

"Усі заняття є факультативними. Тобто ніхто нікого не примушує. Це була ініціатива громади, щоб такий предмет з`явився у школах з метою виховання правильних цінностей", - зазначив Сергій Надал.

Підсумовуючи очільник Тернополя наголосив, що у разі потреби питання буде винесено на сесію міської ради.

Сергій Надал: "Ця петиція звичайно буде винесена на сесію міської ради, але я буду голосувати проти"

“Я особисто буду голосувати проти цієї петиції, бо вона не відображає думки більшості тернополян і суперечить національним інтересам українців. До цього ж буду закликати усіх депутатів. Але ця петиція звичайно буде винесена на сесію міської ради, бо у нашому місті демократія і це думка окремих представників громади Тернополя. Але сподіваюся, що у раді є достатньо тверезомислячих людей, які розуміють значення Християнства і християнської Церкви для становлення українців, як нації, а також розуміють, що уроки несуть лише добро”, - резюмував Сергій Надал.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.