Фото: Яніна Чайківська
Народний артист України Степан Гіга упродовж останнього року мандрує із концертами містами і містечками України. Своєю головною метою вважає популяризацію української пісні, оскільки сьогодні для україномовних співаків обмежений доступ до ротації на телебаченні та радіо. Завершення турне планується у 2014 році в Національному палаці культури "Україна". Нагадаємо, що перший тур співака відбувся на стадіонах великих міст. Разом із талановитим батьком на сцені Палацу культури "Березіль" заспівають його діти - заслужена артистка України Квітослава та "Містер світу" - Степан Гіга-молодший. Напередодні концерту співак детальніше розповів про свою творчість і найближчі плани.
У рамках Всеукраїнського туру Степан Гіга презентуватиме два нових альбоми: "Я прийшов у цей світ любити" та "Всі хіти". Тернопільські глядачі матимуть змогу почути прем'єрні і улюблені пісні. За словами співака, жоден концерт не відбувається за заздалегідь спланованим сценарієм. "Як правило, глядачі просять виконати ту чи іншу пісню. Ми відгукуємося на кожну пропозицію, адже для нас найголовніше те, щоб люди вийшли із зали щасливими і сповненими прекрасного. У попередньому турі було понад чотириста концертів. І завжди збиралися повні зали. Траплялося, що лише в одному містечку ми відпрацьовували по три-чотири виступи. Цього разу ми заїжджаємо у всі маленькі містечка і районні міста, тому що люди в цих населених пунктах не мають можливості приїхати в обласний центр і побачити велике шоу. Концерт, як правило, триває три години, адже у дві години вкластися дуже важко. Я вже раніше згадував, що не можу залишити поза увагою хоч одне прохання. Окрім того, мені завжди приємно поспілкуватися з глядачами, відчути їхню енергетику і поділитися часточкою своєї душі. Я дуже прискіпливо ставлюся до текстів пісень. На мою думку, поет-пісняр - це особлива категорія творчих людей, яка у досить малій віршованій формі має відтворити цілісний сюжет, розкрити тему. Пісня повинна торкати людину, перегукуватися із її думками і власною життєвою історією. Якщо людина виходить із концерту і співає хоча б один-два рядки з якоїсь пісні - це показник того, що я йду правильною дорогою", - розповідає Степан Гіга.
Народний артист також зазначив, що сьогодні українська пісня має певну "інвалідність" через те, що їй обмежили доступ до трансляції на радіо та телебаченні. "У нас відкриті двері для іноземних і російських композиторів, виконавців. Ви не часто бачите україномовних артистів на Інтері чи ISTV. На першому національному, дякувати Богу, ми ще є і ще можна почути якісну українську пісню. Те саме стосується і радіоканалів. Сьогодні це найбільша проблема, яка перешкоджає популяризації творчості українських композиторів, піснярів і співаків. Та цю проблему ми вирішуємо у концертних залах, збираюючи аншлаги. Хочу зазначити, що українську пісню з чималим захопленням слухають і на сході України, і в центрі, незважаючи на те, що теле- і радіоефір у тих регіонах переважно російськомовний. Коли я вперше, багато років тому виступав на збірному концерті у Кривому Розі, то дуже хвилювався з приводу того, як сприйме мене глядач. Вийшовши на сцену, зрозумів, що там, де починається культура, політика закінчується. Мене прийняли дуже тепло і душевно. Я виконав сім авторських пісень, а потім вирішив заспівати народну композицію, то підспівував весь зал. Люди всюди однакові. Це неправда, що там не люблять української пісні. Мене часто запрошували виступати на загальноміські свята у Харків, Дніпропетровськ та інші міста Східної України".
На думку Степана Гіги, якість української музики є досить високою. Окрім того, вона захоплює своєю розмаїтістю, великою кількістю молодих талантів, які створюють власні музичні напрямки. "Тернополянам пощастило, що мають можливість цілодобово слухати лише українську музику завдяки "Ух-радіо". До речі, Тернопільщина найкраще ставиться до української пісні", - додає співак.
Степан Гіга має чималий послужний список закордонних гастролей. Як правило, його запрошує українська діаспора. "Наші співвітчизники, які упродовж десятиліть не бачили рідної землі, з трепетом ставляться до української пісні, - продовжує артист. - Вони дуже радіють, коли до них із концертами приїжджають наші співаки. Неодноразово виступав у містах Сибіру, зокрема Сургуті. Таке враження, що приїжджаєш до себе додому, оскільки там дуже багато українців, вони впізнають на вулиці, підходять і запитують про справи. Неодноразово виступали в Італії. Коли бачиш, як люди ідуть з концерту зі сльозами на очах, то розумієш, що працюєш не даремно. Доводилося співати і в Китаї. З цього приводу хочу сказати, що ми цікаві світові своє самобутністю і національністю, а не уніфікованістю".
Донька Степана Гіги - Квітослава - зізналася, що дуже любить Тернопіль і добре пам'ятає кожен концерт та теплий прийом публіки, яка не відпускає до останнього. "Від того часу, коли востаннє була у вас, у репертуарі моєї сім'ї з'явилося дуже багато нових пісень. Ми з братом випустили кліпи, які вже транслюють на телебаченні. Уперше в Тернополі заспіваємо втрьох декілька пісень", - привідкрила таємницю дівчина.
Під час зустрічі відомих гостей привітав виконувач обов'язки міського голови Олександр Степанюк: "Ми раді вітати вас у Тернополі, де панує український дух, де українська пісня займає особливе місце в серцях городян. Маючи звання народного артиста України, ви залишаєтесь для жителів нашого міста другом, людиною, яка постійно приємно дивує і зворушує. Недарма кажуть, що про величину людини найкраще говорять її вчинки, про велич митця найкраще говорить його творчість. Саме тому Степан Гіга завжди бажаний гість у Тернополі - адже ваші пісні живуть в серцях людей, а це - найголовніше".
Теги → статті Степан Гіга Тернопіль укрнет