Дорога сержанта

05 Сер 2013 / 12:16 | Переглядів: 2226

Качан Юрій

Фото: Василь Лабай

У 11-й окремій гвардійській артилерійській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України, що у Тернополі з'явився ювіляр. Напочатку серпня командир відділення радіаційної, біологічної та хімічної розвідки сержант військової служби за контрактом Юрій Качан здійснив свій 2000-й виїзд на військовому автомобілі. За його плечима понад 15 років військового водійського стажу та тисячі кілометрів на спідометрі, які краще від будь-яких слів розкажуть про рівень професійної майстерності.

Про те, що свою життєву дорогу долатиме за кермом автівки, Юрій у дитинстві не здогадувався. Проте, уже з дитячих літ він захоплювався технікою, допомагав батькові лагодити власний автомобіль. У подальшому, його хист до техніки допоміг визначитися з вибором професії. А дальше була строкова служба в армії. Юрій Качан її розпочав у 1997 році в автомобільному батальйоні. Військо підкупило молодого воїна насиченими на бойову підготовку буднями, щоденними виїздами на автомобілі. Тому вирішив нічого не змінювати - з'явилося бажання продовжити займатися улюбленою справою у Збройних Силах України. У 1999 році підписав свій перший контракт та став водієм.

Змінюючи посади, військовослужбовець залишався вірним техніці. Завжди вона у Юрія в справному стані, вчасно полагоджена та обслужена. Його сумлінна праця і служба в Збройних Силах України не залишалась поза увагою пильного ока старшого начальства. Неодноразово військовослужбовець, який пройшов довгий шлях від простого водія - солдата до командира відділення - сержанта, заохочувався командуванням військової частини та керівництвом міста Тернопроля.

- Водій він відмінний - справжній професіонал і людина справжня. Такому військовослужбовцю дав завдання - і можеш не хвилюватися, адже знаєш, що тебе не підведуть, - розповідає заступник командира Тернопільської артилерійської бригади з озброєння - начальник технічної частини підполковник Іван Гомола.

Щодня сержант Юрій Качан із великим бажанням і добрим настроєм крокує на службу, виїжджає на полігони, працює з підлеглими. Проте він не забуває і про свій тил. Вдома на нього завжди чекають надійний жіночий екіпаж - любляча дружина Ольга та донечка Катя, які з розумінням ставиться до його нелегкої професії та завжди готові підтримати теплом сімейного затишку.

В подальших планах сержанта Юрія Качана й надалі служити так само активно. Шум двигуна військового автомобіля і гул коліс не збирається змінювати на жодну іншу професію. В роботі звик до простого правила “завдання поставлено - завдання виконано” і переконаний, що кожен має так само відповідально ставитися до своїх обов'язків. Тоді і результати будуть відчутними.

Чималий багаж свого водійського досвіду сержант Юрій Качан отримав поза межами України - виконуючи завдання у складі миротворчих сил у “гарячих точках” планети. За його плечима дві миротворчі місії, одна з яких пройшла у 3-му окремому інженерному батальйоні, що входив до складу багатонаціональних сил ООН з підтримання миру в Південному Лівані, а інша - у 62-му окремому механізованому батальйоні, що свого часу був в складі Українського миротворчого контингенту багатонаціональних сил зі створення умов стабільності та безпеки у республіці Ірак. Досвід професіоналів-контрактників свідчить, що вони є опорою Збройних Сил, тому що коли улюблена робота стає життям - є бажання робити її краще.

- У кожного в житті своя дорога. І, мабуть, дуже важливо не помилитися з її вибором і не загубити її у безмежжі інших перехресть і шляхів. Коли людина займається справою до якої має хист - вона приречена на успіх,- зізнається сержант військової служби за контрактом Юрій Качан.

Василь Лабай
Західний регіональьний медіа-центр Міністерства оборони України

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.