Богдану Хаварівському – 65! Шампанського!

23 Вер 2013 / 13:13 | Переглядів: 3253

Хаварівський Богдан

Днями відомий тернопільський краєзнавець, голова обласної організації "Меморіал" імені В. Стуса Богдан Хаварівський відзначив свій 65-річний ювілей. Народився ювіляр у селі Гумниська на Теребовлянщині. Здобувши в Чернівецькому держуніверситеті фах філолога, вчителював у Перепельниках Зборівського району. Викладав у тернопільському профтехучилищі, був старшим науковим співробітником обласного архіву. Після того, коли його звільнили (з ідеологічних міркувань), працював викладачем педінституту, а згодом і начальником обласного управління освіти. Багато років був директором облдержархіву. Це окрема і дуже важлива віха у біографії пана Богдана. Нині у фондах архіву зберігається понад мільйон документів. Найдавніші з них датуються 1557 роком і стосуються Почаївської лаври. У роки незалежності України краєзнавцеві вдалося зібрати чималу бібліотеку з творів людей, життя і творчість яких пов'язані з нашим краєм. Значною мірою це стало можливим завдяки тому, що саме він започаткував створення особистих фондів вчених, письменників, митців і громадських діячів - вихідців з Тернопілля. Богдан Васильович вважає себе щасливою людиною, бо доля подарувала йому можливість доторкнутися до минувшини і отримати справжню насолоду, без якої не може уявити своїх буднів і свят.

Богдан Хаварівський є одним із фундаторів Тернопільської організації Товариства української мови, був членом крайової ради Руху. Нині він голова обласного "Меморіалу" імені В. Стуса, лауреат Всеукраїнських літературно-мистецьких премій імені І. Блажкевич та Братів Лепких.

Богдан Хаварівський відомий як автор поетичної збірки "Метелики юності на павутинці осені"та співавтор кількох книг. Він також виступав у періодичних виданнях з науковими розвідками і статтями. Нагороджений медаллю Українського фонду культури "За подвижництво в культурі", а цьогоріч його визнано "Людиною року".

У Богдана Васильовича досить різносторонні інтереси. Друзі вважають його непоганим графіком. Любить він образотворче та сценічне мистецтво. Безмежно закоханий у пісню, а одним з улюблених співаків вважає незабутнього Назарія Яремчука, з яким свого часу навчався у Чернівцях.

Аби перелічити усі досягнення та розповісти про невичерпний потенціал цієї неординарної особистості, не вистачить газетної площі. Ми щиросердечно вітаємо Богдана Васильовича з поважною датою. Зичимо міцного здоров'я, невичерпного оптимізму, здійснення мрій та задумів, радості від життя, безмежної любові та Божого благословення.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.