У книгозбірні діє «Школа молодого бібліотекаря»

30 Вер 2014 / 09:06 | Переглядів: 2332

школа бібліотекаря

Шлях самовдосконалення і професіоналізму обрали молоді працівники Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, які відвідали ряд навчальних занять в рамках "Школи молодого бібліотекаря". Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек своїм досвідом із молодими спеціалістами ділились провідні фахівці бібліотечної справи, які не один рік життя присвятили улюбленій професії.

"Основною метою таких занять є вироблення практичних навичок на основі теоретичного підґрунтя, отриманого нашими працівниками у навчальних закладах - каже директор ТОБД Надія Новіцька, адже досвід підказує, що справжній професіонал виховується у колективі, де працюють висококваліфіковані фахівці, готові ділитись своїм вмінням із іншими".

Навчання проводились у чотири етапи, кожен з яких був представлений окремою тематикою. Перше заняття було присвячено темі "Бібліотекар і читач: встановлення контактів та шляхи до взаєморозуміння". Про методи зацікавлення дитини книгою, уміння вести бесіду із читачем, учасникам "Школи" розповіла заступник директора ОБД Надія Чайківська.

Тема чергового заняття стали "Каталоги і картотеки. Їх значення у бібліотечній роботі". Із ДБА книгозбірні, а також основними правилами користування картотеками, колег ознайомила провідний бібліограф Марія Колопенюк. Вона також поділилась деякими "секретами" швидкого пошуку потрібної інформації.

Наступне заняття у "Школі молодого бібліотекаря" провела завідувачка науково-методичного відділу ОБД Тетяна Хованець. Вона ознайомила молодих фахівців із "Кодексом етики бібліотекаря", який відображає основні принципи роботи сучасного бібліотечного працівника. Також, учасники навчання дізнались про інноваційні підходи до оформлення книжково-ілюстративних виставок. Тетяна Володимирівна продемонструвала деякі зразки оригінального оформлення книжкових експозиції, чим викликала неабияке зацікавлення колег.

Про джерела комплектування книжкового фонду, надходження нової літератури в бібліотеку присутнім розповіла завідувачка відділу комплектування і обробки ТОБД Тетяна Шеховцова. Вона також познайомила з основними документами обліку бібліотечного фонду, інвентарною та сумарною книгами.

Сподіваємось, що заняття, проведені у "Школі молодого бібліотекаря", стануть корисним досвідом для молодих фахівців бібліотечної справи, допоможуть розкрити прихований потенціал, надихнуть до нових звершень в улюбленій професії.

Працівник бібліотеки Уляна Пилипчук

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.