Спрощенця мобілізують у Лави Збройних сил, а як з податком?!

07 Кві 2014 / 12:54 | Переглядів: 1165

прапор освячення в парку Шевченка армія

Фото: Василь Лабай

Чи звільняється від сплати єдиного податку підприємець - спрощенець першої групи у зв'язку з мобілізацією до Збройних сил України?
(запитували під час телефонного сеансу гаряча лінія)
Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 "Про часткову мобілізацію", який затверджений Законом України від 17 березня 2014 року № 1126-VII, на території України оголошено часткову мобілізацію.
На підставі цього Указу місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування забезпечують своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу на збірні пункти та у військові частини. Згідно Указу мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.
Разом з тим, зазначаємо, що платники єдиного податку першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.
Тобто, дана категорії платників єдиного податку на законних підставах може скористатись правом на тимчасову відпустку та при цьому використати можливість не сплачувати єдиний податок на період відпустки.
Враховуючи вищезазначене, та з метою врегулювання питань щодо нарахувань авансових внесків для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи керуючись ст.101 ПКУ матимуть підстави вважати податковий борг платника єдиного податку, що виник внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин) безнадійним податковим боргом, що підлягатиме списанню, але при цьому вищезазначена категорія платників повинна буде надати підтверджуючий документ з військового комісаріату, у якому буде зазначено період перебування на зборах.

Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІ

ГУ Міндоходів у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.