Читав, що підприємці - єдинники можуть один місяць не сплачувати податку та брати так - звану відпустку, а також не платити, коли хворієш. А який механізм отримання відпустки та подання лікарняних?
Відповідає начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю Тернопільської об'єднаної ДПІ Василь Ілліч Карпа:
Справді, така норма, якої не було раніше, передбачена Податковим кодексом України.
Отож, передбачено, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі. Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Кодексу для платників - “єдинників” не передбачено.
Тому, з метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів ми рекомендуємо заяву щодо періоду щорічної відпустки подавати до територіального органу Міндоходів до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.
Принагідно, хочу нагадати, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. А саме нарахування авансових внесків для платників зазначених груп здійснюється територіальними органами Міндоходів на підставі заяви такого платника про розмір обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Теги → підприємці податкова прес-реліз Тернопіль укрнет