Майже всі люди неправильно миють руки

27 Чер 2013 / 16:54 | Переглядів: 1643

душ

Вчені університету Мічигану провели дослідження у громадських вбиральнях, яке показало, що лише п'ять відсотків людей миють руки достатньо довго, щоб знищити мікроби і бактерії.

Фахівці Центру контролю і профілактики захворювань запевняють, що миття рук зберігає життя. Правильне виконання цієї процедури значно зменшує ризик застуди та грипу, запобігає поширенню хвороб, пов'язаних з прийомом їжі, та інших інфекцій в обмеженому просторі.

Учені нагадують, що "правильно мити руки" потрібно так: намочити долоні чистою теплою чи холодною водою, намилити їх з обох боків і між пальцями, тримати так упродовж 20 секунд, потім змити під проточною водою, витерти чистим рушником.

Для проведення дослідження 12 співробітників університету під прикриттям працювали у громадських вбиральнях коледжу. Вони спостерігали за поведінкою 3700 людей. З'ясувалося, що 95% людей у громадських туалетах не дотримувалися гігієнічних стандартів, 33% - не використовували мило, а 10% - зовсім не мили руки. В середньому, люди витрачали на миття рук шість секунд, що набагато менше за рекомендовану медиками норму. При цьому чоловіки виявилися більш неохайними, ніж жінки. Милом користовувалися 50% чоловіків і 70% жінок.

Також дослідники помітили, що люди частіше пропускали миття рук, якщо раковина у вбиральні була брудною. Вони відзначили ефективність знаків-нагадувань "Не забудьте помити руки".

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.