Державні програми з покращення жилових умов лише для платоспроможних тернополян

25 Чер 2013 / 15:13 | Переглядів: 2674

будівництво

Житлова проблема і досі залишається однією із найактуальніших для більшості тернополян. Сьогодні є декілька державних програм, завдяки яким можна покращити житлові умови. Для цього бажаючі повинні бути платоспроможними громадянами, адже перший внесок становить 20-23 тисячі гривень. Про існуючі програми і умови участі у них детальніше під час прес-конференції розповів директор Тернопільського регіонального управління Держфонду сприяння молодіжному будівництву Андрій Козак.

"Нещодавно фонд отримав статус спеціалізованої фінансової установи, тобто він має статутний капітал і право надавати кредити. Іпотечні кредити можуть отримати молоді сім'ї (вік партнерів не повинен перевищувати 35 років) без власного помешкання, а також самотні громадяни. Його потрібно погасити упродовж тридцяти років. Перший обов'язковий внесок - десять відсотків від вартості житла у гривнях. Молода сім'я має право на площу у розрахунку 21 квадратний метр на кожного члена сім'ї плюс 20 квадратних метрів на всю сім'ю. Якщо родина складається із подружжя і однієї дитини, то може придбати квартиру площею 83 квадратних метрів", - зазначив Андрій Козак.

Найбільший відсоток сплачується тільки за перший місяць, далі він знижується в розмірі 8-10 гривень. Загалом, щомісячні виплати можуть становити 1700-1900 гривень в місяць. Окрім цього, дозволяється взяти двох поручителів, які в будь-якому випадку, готові сплачувати кредит.

Директор фонду також повідомив, що сьогодні є можливість сприяти в покращенні житлових умов навіть людям пенсійного віку. "Діють дві програми з розділу "Доступне житло" без вікового обмеження. За клопотанням фонду один із банків надає кредит під 16% річних (у програмі беруть участь три державні банки). Це досить багато, тому сім'ї, які взяли цей кредит, отримують від фонду компенсацію в розмірі 13%. Родина в цьому разі повинна сплачувати вартість квартири і тільки три відсотки річних, а 13% фонд відразу перераховує в банк. Є певні обмеження по площах: на двох може бути лише 40 квадратних метрів, а на сім'ю з двох батьків і дитини - 58 квадратних метрів. На кожного іншого члена родини додається ще по 18 квадратних метрів. Цей кредит надається терміном на п'ятнадцять років", - додав Андрій Козак.

У цій програмі перший внесок становить не менше 25% і банки не завжди хочуть працювати з поручителями, оскільки розраховують на сім'ї з високими доходами. За словами директора, бувають такі випадки, коли установи хочуть, щоб отримувачі кредитів мали зарплати вищі за середньостатистичний показник по Тернополю. У формі експерименту ця програма почала діяти наприкінці 2012 року. Тоді кредит отримали 26 родин, цього ж року оформили ще дванадцять.

Є ще один варіант покращення житла - програма "70 на 30". "Ми починаємо її дещо із запізненням, а ось у Волинській області цьогоріч оформлено 22 квартири. Якщо сім'я чи окрема особа має стартовий капітал, який готова спрямувати на придбання житла, то держава надає таким людям підтримку до 30% вартості квартири. Якщо обране житло в межах нормативної площі, то держава оплачує 1400 гривень за кожен квадратний метр. Ці кошти не потрібно повертати. Якщо взяти вартість квадратного метра по будинках, на які у нас укладені угоди, то для людини придбання житла вартує по 4800 грн за квадратний метр", - продовжив Андрій Козак.

Також є певні полегшення для тих, хто не перебуває на квартирному обліку. Сім'я може надати довідку про проживання у гуртожитку або довідку форми 3, що житлова площа становить менше 9 квадратних метрів на одного члена сім'ї. "Хочу наголосити, що сьогодні потрібно пройти перереєстрацію усім, хто перебував на квартирному обліку чи на черзі в органах місцевого самоврядування, через зміни у законодавстві. Триває робота над створенням єдиного державного реєстру осіб, що потребують покращення жилових умов. Програмами не зможуть скористатися навіть особи пільгових категорій, якщо вони не перереєструються", - наголосив директор фонду.

Є сім'ї, яким відмовлено у наданні кредиту. Це трапляється через те, що банки бояться ризиків. Щодо формули, за якою розраховується дохідність і можливість надання кредиту, то вона розраховується таким чином: якщо із сукупного сімейного доходу відрахувати тіло кредиту і відсотки, то на кожного члена сім'ї повинен залишитися мінімальний прожитковий мінімум (це майже 1100 грн).

Усі, кого зацікавили ці програми, за детальнішою інформацією можуть звернутися до Тернопільського управління Державного фонду молодіжного житлового будівництва за адресою: просп. С.Бандери, 34, тел. (0352) 43-06-46.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.