Заступник міського голови з питань міської інфраструктури Владислав Стемковський розповів, що до 2011 року у Тернополі майже не займалися питанням енергоефективності. Тоді, при міському бюджеті 800 мільйонів гривень, електрика і газ обходилась Тернополю 1,5 мільярда. В середньому один мешканець витрачав близько 5-ти тисяч у рік.
"На жаль, до 2011 року у нашому місті питаннями енергоефективності займалися досить хаотично. За останні декілька років ми перетворити це у системну і послідовну роботу. До 2011 в місті не було енергоменеджера та відділу в міській раді, який займався би енергоефективністю. Поняття енергоаудит теж було досить віртуальне", - розповідає Владислав Стемковський.
Завдяки інвестиціям у Тернополі реалізовують 6 проектів по енергозбереженні: проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", "Енергоефективна трансформація міста Тернополя", за підтримки світового банку, програма "Модернізація системи водопостачання та водовідведення", проект "Модернізація централізованого теплопостачання" та ін.
За його словами, економія 10-ти відсотків енергії залишає гроші в економіці міста.
"У європейській Угоді мерів є ціль, щоб 20% енергії генерувалося з альтернативних джерел, які є в Тернопільській області. Якщо якась частинка цих коштів буде залишатися виробникам біопалива інфраструктурі, яка буде генерувати енергію - це складова частина економічного розвитку регіону" , - додає Владислав Стемковський.