Отримав у подарунок автомобіль. Чи необхідно подавати декларацію?

20 Бер 2018 / 07:06 | Переглядів: 562

Авто в подарунок

Ви запитували у податковій:

У минулому році отримав у подарунок від рідного брата автомобіль. Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи?

У Тернопільській ОДПІ нагадали, що Законом України від 23 лютого 2017 року №1910 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини" внесено зміни до статті 174 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Так, з 1 січня 2017 року звільняється від обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість спадщини чи подарунків, отриманих від спадкодавця або дарувальника членами його сім'їдругого ступеня споріднення.

До їх числа відносяться:рідний брат, сестра, бабуся, дід та онуки.

Вищевказані зміни застосовується до доходів у вигляді спадщини (дарунка),отриманих починаючи з 1 січня 2017 року.

Отже, якщо у 2017 році було отримано подарунок від рідного брата і у платника не має інших доходів, які необхідно задекларувати, то такий платник податкову декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції не подає.

Докладніше - у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: вул. Білецька, 1 та за Телефоном: 43-46-10, 43-46-46.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.