Оренда плата за землю не може бути меншою за 3 відсотки від грошової оцінки землі. Таку зміну до Податкового кодексу України щодо розміру плати за землю передбачає Закон України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".
Зважаючи на той факт, що у договорах оренди землі, укладених до вступу у дію цього закону, сума плати за землю, як правило, значно нижча, фахівці податкової інспекції звертаються з проханням до орендарів переглянути наявні договори оренди землі і скоригувати їх відповідно до вимог Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".
Звертаємо увагу, що мінімальний розмір орендної плати за землю вказаним законом визначено шляхом викладення підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 в новій редакції. Для всіх категорій земель, в тому числі для земель сільськогосподарського призначення, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу "не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки".
Таким чином, ті платники орендної плати за землю, як юридичні, так і фізичні особи - підприємці, які орендують землі в т.ч. сільськогосподарського призначення, але сплачують за оренду землі менші суми, ніж визначає ухвалений закон, а саме менше, ніж 3 відсотки від нормативної грошової оцінки земель (в тому числі за ріллю, сіножаті, пасовища тощо), повинні здійснити коригування грошових зобов'язань.
Не пізніше 20 травня 2014 року платники плати а землю повинні подати уточнюючі податкові декларації, у якій відобразити, до внесення змін у договори оренди, зобов'язання з врахуванням нового визначення мінімального розміру орендної плати за землю.
Інформаційно-комунікаційний відділ Тернопільської об'єднаної ДПІ
ГУ Міндоходів у Тернопільській області