Коли ОСББ зобов’язане зареєструватись платником ПДВ

16 Гру 2013 / 18:52 | Переглядів: 4007

жеки схема розподілу коштів

Чи підлягає обов'язковій реєстрації платником податку на додану вартість об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) при здійсненні операцій з постачання товарів на суму понад 300 тис.грн.? (запитували під час проведення семінару)

Відповідають фахівці інформаційно-комунікаційного відділу Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ Міндоходів у Тернопільській області

ОСББ є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об'єднання. ОСББ створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежі, передбачених законодавством та статутними документами. Це визначено ст.4 Закону України від 29 листопада 2001 року №2866 "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Наголосимо, що порядок реєстрації платником ПДВ та особливості оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання товарів/послуг визначені в розділі Податкового кодексу України. При цьому слід зазначити, що ознака неприбутковості не випливає на статус платника ПДВ або на особливості оподаткування ПДВ.

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис.грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Отже, виходячи із вищезазначеного, ОСББ, яке є неприбутковою організацією, при перевищенні загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів протягом останніх 12 календарних місяців 300 тис.грн. (без урахування ПДВ) повинне в обов'язковому порядку зареєструватися платником ПДВ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.