Фахівці роблять усе можливе, щоб гаряча вода у Тернополі з’явилася якнайшвидше

03 Вер 2015 / 09:00 | Переглядів: 2620

гаряча вода 63

Тернопіль поповнив перелік міст, які залишилися без гарячого водопостачання, однак вже сьогодні представники КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" планують відновити подачу гарячої води до осель тернополян.

Нагадаємо, що ввечері 31 серпня тернополяни не дочекалися теплої води у своїх домівках. Причина - заборгованість перед енергетиками, яка з дня у день зростає. А розрахуватися з ними КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" не може через недолугість та неузгодженість законодавства.

Як пояснив директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Андрій Чумак, проблеми у підприємстві виникли ще минулого року після впровадження у життя Постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 р. № 217"Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу".

- Відповідно до Постанови уповноважений банк здійснює перерахування коштів, що надходять на спеціальні рахунки, відкриті теплопостачальними організаціями, які надходять як плата за теплову енергію та надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від усіх категорій споживачів. Це означає, що фактично усі кошти, які отримує КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" отримує від споживачів за теплову енергію, автоматично знімаються із рахунку на користь НАК "Нафтогаз". - пояснює Андрій Чумак.

За його словами, у грудні минулого року у підприємства виникла заборгованість у розмірі 4,5 мільйона гривень, яку вдалося погасити з допомогою коштів з міського бюджету.

- Вже у квітні 2015 року виникла наступна проблема - змінився тариф на теплопостачання для КП "Тернопільміськтеплокомуненрго", а для населення тарифи підвищилися лише в середині травня. Раніше при виникненні схожих ситуацій різницю у тарифах компенсовувала держава, а тепер ми залишилися наодинці із боргом 4,9 мільйона гривень. Томузвернулись з проханням у податкову адміністрацію повернути частину податку на додану вартість. Через зміну у податковому кодексі процедура повернення затягнулася: ми очікували отримати кошти в середині серпня, а отримали відповідь, що це може бути в середині вересня. Ускладнило ситуацію також і зростання у серпні вартості електроенргії на 31% для нашого підприємства, - продовжує пан Чумак..

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.