Доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції не оподатковуються

03 Сер 2015 / 01:45 | Переглядів: 2176

Сільгосппродукція

Доходи, що отримують громадяни від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована чи виготовлена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках, не декларуються і податок на доходи фізичних осіб не сплачується - повідомляють у відділі адміністрування податку на доходи фізичних осіб Тернопільської об'єднаної ДПІ.

Такі законодавчі вимоги і умови, яким повинен відповідати власник земельної ділянки, перелічено у підпункті 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Податкового Кодексу України. Також цим пунктом встановлено, що до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує);

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок а також розмір виділених (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), невраховуються.

Звертаємо увагу, що якщо розмір земельних ділянок, перевищує2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Для отримання консультацій щодо чинного законодавства можна звернутись у Центр обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 або за телефоном: 43-46-46.

Відділ комунікацій Тернопільської об'єднаної ДПІ

ГУ ДФС у Тернопільській області

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.