Літо — традиційний період відпусток і застою на ринку праці. Але цього року негативна динаміка, в першу чергу, обумовлена політичною і економічною ситуацією в країні. За даними Дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, в червні кількість опублікованих вакансій скоротилася на 25%, а ось кількість створених резюме залишається незмінною в порівнянні з минулим місяцем.
Найбільше падіння спостерігалося в сфері транспорту й логістики (36%), бухгалтерії і фінансів підприємства (34%), продажів (30%) і закупок (31%). Значно зменшилася кількість пропозицій для топ-менеджерів (37%) і молодих спеціалістів (34%). Не настільки стрімко, але все ж зменшилася кількість пропозицій у сфері управління персоналом (9%), будівництва (11%) і юриспруденції (12%).
У червні найбільшу кількість вакансій пропонували для програмістів і спеціалістів із продажів. Варто відзначити, що в червні кількість вакансій для програмістів скоротилася на 27% у порівнянні з минулим місяцем. Хоча, як правило, ця сфера найменш підлягає впливу кризи. У десятці найбільш активних проф. сфер також маркетинг, вакансії для молодих спеціалістів, виробництво, адміністративний персонал, туризм і банки.
Ринок праці в регіонах лишився практично без змін. Тривав обвал ринку праці в Луганській і Донецькій області. Як і минулого місяця, кількість вакансій тут скоротилася майже вдвічі. У областях, які межують із зоною АТО, спостерігаються тенденції спаду ринку праці, характерні й для інших регіонів країни. Лідером за кількістю вакансій традиційно лишається столиця.
Теги → зайнятість криза прес-реліз Тернопіль укрнет