Фізичні особи-підприємці, які проходять військову службу в особливий період часткової мобілізації, звільняються від обов'язку подання звітності та сплати податків.
Для цього протягом 10 днів після демобілізації підприємці повинні подати відповідні документи до податкової інспекції за місцем податкової реєстрації.
Такими документами є: заява та копія військового квитка або іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом по мобілізації, на особливий період. Якщо демобілізований підприємець перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв'язку з виконанням обов'язків під час мобілізації, на особливий період, необхідні документи подаються протягом 10 днів після закінчення лікування.
Після отримання поданих документів податкова інспекція списуватиме таким платникам податковий борг, що виник у них внаслідок форс-мажорних обставин як безнадійний, без нарахування штрафних санкцій та пені.
Крім того, такі особи будуть звільнені від сплати ЄСВ за себе за умови, що вони: не здійснювали господарську діяльність в цей період; не отримували дохід; надали підтверджуючі документ з військових комісаріатів, в яких вказується період перебування на військовій службі.
Якщо ж мобілізований підприємець має найманих працівників, які продовжують працювати за наймом під час його мобілізації, то він зобов'язаний уповноважити іншу особу на виплату заробітної плати або інших доходів найманим працівникам. У такому випадку обов'язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску з таких виплат на термін військової служби підприємця несе уповноважена особа.
У разі виникнення питань, звертайтесь у Центр обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 або за телефоном: 43-46-46.
Відділ комунікацій Тернопільської об'єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області