Один з головних кремлівських пропагандистів та ідеолог «русского міра» Олександр Дугін заявив про необхідність жорсткішого регулювання доступу громадян РФ до інтернету.
Виступаючи на російському телебаченні, він наголосив, що користування мережею слід дозувати, щоб росіяни «не втрачали власну ідентичність» і більше часу приділяли реальному життю.
«Інтернет росіянам потрібно видавати порційно за хорошу поведінку», — пояснив свою ідею пропагандист.
Сезонні обмеження та блокування
Дугін запропонував взимку видавати більше інтернету, оскільки люди більше часу проводять удома, а навесні та влітку — обмежувати або вимикати, щоб перенести спілкування в реальне життя. «Якщо інтернет вимкнути взагалі, особливо навесні, люди почнуть гуляти, зустрічатися, спілкуватися, відвідувати кафе й магазини, заводити нові знайомства, жити справжнім людським життям. А знову увімкнути інтернет можна пізньої осені. Інтернет у Росії має підлаштовуватися під сезонні цикли ведмедів і метеликів», — деталізував він.
Масові відключення інтернету в РФ стали систематичною практикою та інструментом цензури. Влада пояснює їх заходами безпеки, однак реальна мета — запобігання використанню дронів і блокування незалежних джерел інформації. Перші масові відключення зафіксували під час параду до Дня Перемоги 9 травня 2025 року, коли мобільна мережа зникла на кілька годин у всіх операторів. Аналогічний сценарій повторився цього року.
