На Тернопільщині можливі веєрні вимкнення електропостачання

02 Вер 2014 / 10:18 | Переглядів: 2088

Лампочка електрика електропостачання розетка

Тернопільські енергетики повідомляють про можливі веєрні вимкнення електропостачання споживачів у зв'язку з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України.

"На виконання рішення Державного підприємства "Національна енергокомпанія України" Укренерго" та профільного міністерства, енергетики змушені запроваджувати графіки аварійних вимкнень з метою економії палива, -- повідомив головний інженер ВАТ "Тернопільобленерго" Степан Бартків. - Відключення будуть відбуватися за погодженими з ОДА "Графіками аварійних відключень" в час ранкових та вечірніх пікових навантажень близько 9.00-11.00 ранку та 20.00-22.00 вечора. Вимкнення окремих груп споживачів триватиме не більше двох годин. Графіки вводяться в дію впродовж 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України."

Таке рішення було прийнято у зв'язку із розбалансуванням між виробництвом та споживанням електроенергії через дефіцит палива та гідроресурсів. Для кожної області є встановлені конкретні ліміти потужності. У випадку, якщо область перевищить споживання електроенергії, у дію введуть графіки аварійних відключень. Наразі Тернопільська область не вкладається у визначені ліміти, тож, вимкнення є цілком імовірними, наголосив Степан Бартків.

Тернопільські енергетики звертаються до споживачів з проханням максимально обмежити споживання електроенергії у години пікових навантажень, тобто вимкнути ємнісні струмоприймачі (праски, пральні машинки, електрочайники, електронагрівальні прилади та інше). Така економія дозволить зменшити споживання і таким чином енергетикам не прийдеться вводити в дію графіки аварійних вимкнень електроенергії побутовим споживачам усієї області.

Наталя Лисак,
Інженер Відділу по роботі з громадськістю ВАТ “Тернопільобленерго”

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.