У Тернополі розробили електронний реєстр у садочки та заборонили продавати у школах хімічні продукти

15 Сер 2013 / 11:53 | Переглядів: 3395

sess-35-41.jpg

За рік в галузі освіти зроблено чимало - відкрито нові групи у ДНЗ, розроблено електронний реєстр у садочки, завершено роботу над програмою і посібником з історії Тернополя, у школах Тернополя заборонено продавати хімічні продукти. Про ці та інші досягнення у галузі освіти нам розповість Ольга Похиляк, начальник профільного управління."Так напевно найвагомішим досягненням для нас є запровадження електронної системи запису у садочки, - зауважила Ольга Похиляк. - Також важливим є рішення стосовно заборони використовувати в навчальних закладах міста хімічні продукти для харчування дітей".

Згідно документа в комунальних навчальних закладах Тернопільської міської ради заборонено замовляти, приймати та використовувати для харчування учнів продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, посилювачі смаку та консерванти.

"Ключовим напрямком національної політики в нашій галузі в цьому році залишається впровадження Державних стандартів загальної середньої освіти, зокрема на рівні 2-го і 5-го класів, - розповідає Ольга Похиляк, начальник управління освіти та науки. - Методична служба міста, загальноосвітні навчальні заклади провели значну роботу в цьому напрямку. Активно над реалізацією базового компонента дошкільної освіти працюють і дошкільні навчальні заклади".

Дошкільною освітою в місті охоплено 90 відсотків дітей від 3 до 6 років, у тому числі 95 % тих, кому виповнилося 5 років.

"Додатково відкрито групи у ТНВК № 1, 17 за рахунок оптимізації мережі початкових класів, де загальну кількість класів скорочено на 4, у садках № 9, 14, 26, 38 за рахунок вивільнення приміщень, наданих раніше в оренду, - зауважує Ольга Похиляк. - Учителем школи № 29 Іваном Букавиним завершено роботу над програмою і посібником з історії Тернополя, і курс тернополезнавства поступово впроваджуватиметься у навчальні плани загальноосвітніх закладів за рахунок варіативної частини".

Цього року у Тернополі започатковано ще одну традицію - міську тернополезнавчу олімпіаду. Для участі в ній 122 охочі десятикласники реєструвалися у соціальних мережах, проходили кастинг, а 10 фіналістів виборювали головний приз - грошову премію в розмірі 1500 гривень від міського голови. Перемогла учениця Української гімназії Анастасія Брик. Ще двоє учнів зі школи № 8 та школи-ліцею № 13 отримали по тисячі гривень від міського голови, а всі без винятку учасники - цінні подарунки.

"Краєзнавча робота у загальноосвітніх навчальних закладах суттєво підсилюється участю у туристичних змаганнях, військово-патріотичних іграх "Сокіл" та "Джура", - продовжує пані Ольга. - Вихованці ТЗОШ № 24 здобули перемогу на обласну етапі цих змагань і гідно представили область на всеукраїнському рівні у Дубно. Перше місце здобув у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму семикласник школи № 15 Юрій Хомко. На базі ТНВК № 9 спільно з методичним центром проведено й міський конкурс "Майбутній бізнесмен Тернополя", на якому чинні підприємці виступали не тільки в традиційній для себе ролі спонсорів, а й як професійні члени журі, порадники молоді. Переможцем на конкурсі стала вихованка Української гімназії Христина Цимбалюк. Проведено ефективну організаційну роботу щодо створення нового навчального закладу - ТНВК "Школа − медичний ліцей № 15".

Важливою подією звітного періоду стало й відновлення міського конкурсу "Вихователь року", проведеного спільними зусиллями управління освіти, методичного центру на базі ДНЗ № 33. У ньому взяли участь представники дошкільних навчальних закладів № 2, 6, 9, 19, 25. Успішно представниця нашого міста - Анжела Філь - з того ж таки дошкільного навчального закладу № 37 - виступила й на обласному етапі конкурсу. Усі учасники конкурсу нагороджені з фонду програми "Освіта".

Суттєво збільшилось число успішно реалізованих обдарованих учнів. Так, якщо у 2011-2012 навчальному році переможцями обласних предметних олімпіад і конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт стали 140 школярів, гімназистів та ліцеїстів, то в цьому році - 152. 13 учнів міста стали переможцями і призерами заключного етапу олімпіад, конкурсів ім. П. Яцика, Т. Шевченка.

Джерело: rada.te.ua

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.