Сирна війна завершена

18 Кві 2012 / 15:25 | Переглядів: 2045

Порошенко

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко заявив, що відновлення постачань українського сиру до РФ дозволить скоротити дефіцит двостороннього торгівельного балансу.

"Ви знаєте, як тільки журналісти це не називали - сирні війни та інше - сьогодні ми констатуємо, що цей процес при ефективній координації сторін завершений", - сказав він.

У Москві у вівторок, 17 квітня, після переговорів з главою Росспоживнагляду, головним державним санітарним лікарем РФ Геннадієм Онищенком, він заявив, що і виробник і споживач у цьому зацікавлені.

"І Росія, і Україна у цьому зацікавлені. У нас сьогодні є дефіцит торгівельного балансу між нашими країнами. Сирна продукція для українського АПК складає 20%. Це істотна частина. У загальному об'ємі експорту продукції аграрного комплексу сири складають 20% у вартісному вираженні", - сказав український міністр.

Нагадаємо, що після переговорів Онищенка і Порошенка у Москві у вівторок було заявлено, що три українські заводи, на яких була інспекція Росспоживнагляду, відновлюють постачання сиру до РФ.

Як повідомлялося, Онищенко сказав, що Росспоживнагляд готовий відправити інспекцію на четвертий український завод - Дубно-молоко, і відкрити для нього російський ринок.

З 7 лютого РФ ввела заборону на ввезення до країни сирів деяких українських виробників через невідповідність продукції російському технічному регламенту на молоко і молочну продукцію. Всього на території Росії припинили реалізацію 32 тонн сиру, при цьому ще більше 120 тонн українського сиру було затримано на кордоні і не допущено в РФ.

Після тривалого конфлікту, який ЗМІ охрестили "сирною війною", 2 квітня, Україна і Росія домовилися про зняття обмежень на експорт сирів українського виробництва на російський ринок після публікації результатів перевірки Росспоживнаглядом українських підприємств.

За матерiалами: Інтерфакс-Україна

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.