Польські організації зацікавленні у співпраці

02 Лип 2012 / 11:32 | 1 коментар | Переглядів: 3113

польська співпраця

Понад 40 представників польських туристичних і туристично-краєзнавчих товариств завітало до Тернополя 28 червня. Майже усі вони вперше відвідали наше місто і виявили бажання співпрацювати із міською владою та представниками вишів і громадських організацій у напрямку зміцнення культурних стосунків. Конференцію у формі відвертого діалогу провели заступник міського голови Леонід Бицюра, депутат міської ради і директор Інституту розвитку міста Михайло Окаринський, доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії ТНПУ імені В.Гнатюка Олександр Петровський та художник Микола Пазізін.

Вітаючи польську делегацію, Леонід Бицюра зазначив: "Для нас є важливою співпраця із польськими містами і організаціями. На разі в нас є партнерські стосунки із містом Ельоблонг, який має унікальний досвід з відновлення пам'ятників архітектури і створення електронної карти міста з тепло і водопостачання. Цей досвід ми минулого року переймали у своїх колег і збираємося запроваджувати на теренах Тернополя. Також тісно співпрацюємо із представниками з Хожува, Тарнова. Зокрема налагодили контакт із директором Тарновського краєзнавчого музею. У Варшаві переймали досвід відеоспостереження та впровадження електронної карти міста щодо діяльності поліції, а в Любліні вивчали особливості здійснення брендінгу міста".

Польським гостям Михайло Окаринський розповів про плани міської ради щодо розвитку туристичної галузі в Тернополі. За його словами, незважаючи на те, що наше місто під час і після Другої світової війни було знищено і багато історичних пам'яток зникли назовсім, все-таки збереглися культурні та архітектурні перлини.
"З цього року почала діяти інформаційна система, зокрема розташовано таблиці-вказівники до всіх головних історичних об'єктів. Це допомагає туристам пройти до них. Окрім того, біля об'єктів розташовані пілони із короткою інформацією, світлинами та історіями про них. Такі пілони плануємо розмістити і біля пам'яток, що були знищені. Поблизу універмагу, де колись стояв парафіяльний костел, інформація про зниклий храм уже є. Місцева влади подала імпульс щодо розвитку туристичної галузі і дослідження історії міста. На нього відгукуються тернополяни. Наприклад, група людей зробила комп'ютерне моделювання парафіяльного костелу. За допомогою нього в майбутньому можна буде робити віртуальні екскурсії. Є частина людей, які досліджують тернопільські підземелля, знімають аматорські фільмі, збирають старі світлини. Розпочав свою роботу сайт http://ternopiltravel.com/, де також є чимало інформації про Тернопіль, триває робота з написання підручника з історії міста для молодших і старших школярів", - додав Михайло Окаринський.

Польські громадські діячі висловили побажання поглибити співпрацю у напрямку спільного дослідження історичного і культурного життя двох сусідніх народів.
Відповідаючи на запитання, Леонід Бицюра наголосив на тому, що міська влада працює над задіянням інвестицій у тернопільське озеро, адже його потенціал оцінюється у 15 відсотків від загальноміського економічного і туристичного потенціалу. В цьому плані є вже досягнення - Тернопіль отримав п'ятирічний дозвіл на проведення змагань з водно-моторних видів спорту світового значення.

"Головним завданням для міської ради залишається реконструкція замку. Ми уже маємо ряд пропозицій щодо його відновлення, які надійшли від істориків і архітекторів. Відбувається сканування підземних пустот, яким опікуються науковці Тернопільського національного технічного університету імені І.Пулюя. Справа в тому, що під землею є чимало підземних ходів. Хотілося би їх дослідити і зробити окремий туристичний маршрут - тернопільські підземелля. Окрім того, через ці ходи в місті відбувається просідання грунтів і провалюються дороги. Отже. Це вже не тільки завдання розвитку туризму, а й нагальна комунальна потреба. Також під костелом є катакомбна церква і ми працюємо над тим, як її знайти і дати можливість туристам оглядати цей об'єкт. І це не єдина цікава знахідка. Нещодавно на території села Петриків під час розкопок знайдено поховання чоловіка і жінки в обіймах, є ряд поховань давніх епох. Для того, щоб кожен бажаючий міг ознайомитися із цими знахідками і історико-культурним надбанням, має бути розроблена туристична інфраструктура. Над цим також працює міська рада", - підсумував заступник міського голови.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.