Перше робоче місце для молоді

27 Чер 2013 / 08:38 | Переглядів: 3012

перше робоче місце семінар зайнятість

Вчора в приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар із соціальними партнерами на тему “Реалізація завдань та доручень Президента України щодо забезпечення молоді першим робочим місцем”за участю представників органів державної влади, навчальних закладів, роботодавців.

Завершується черговий навчальний рік. У вітчизняних навчальних закладах розпочинається період вручення дипломів і атестатів, які мають стати для молодих людей своєрідною перепусткою у професійне життя. Проте нерідко, зневірившись у самостійному пошуку роботи, вони через місяць-два звертаються до центрів зайнятості за соціальним захистом держави.

В умовах жорсткої конкуренції на сучасному ринку праці найважливішим пріоритетом соціальної політики держави є збереження трудового потенціалу та соціальний захист населення від безробіття, особливо тих, хто не здатний на рівних конкурувати на ринку праці. Сюди, насамперед, відноситься й молодь.

За станом на 1 червня на обліку в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості перебувало 3098 безробітних, з них молодь склала 60,6 відсотка. Дефіцит вільних робочих місць, низька оплата праці, невідповідність рівня та якості отриманої освіти вимогам роботодавців, відсутність досвіду роботи та чіткого взаємозв'язку між запитами молоді і пропозиціями роботодавців створюють труднощі у працевлаштуванні цієї категорії шукачів роботи, посилюють напруження на ринку праці, зазначив директор Тернопільського міськрайонного центру зайнятості А.В.Куриляк.

Закон "Про зайнятість населення", що вступив у дію з 01.01.2013, передбачає низку нововведень, зокрема, визначає заходи щодо сприяння забезпеченню молоді першим робочим місцем, вводячи, такі новації, як:

- компенсація 50% або 100% суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який внесок сплачений (ч. 3 ст. 24, ст. 26, ст. 27) за умов працевлаштування на новостворені робочі місця громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зокрема молоді, і яким надано статус безробітного, за направленням служби зайнятості строком не менше, ніж на два роки.

- стажування на підприємствах, в установах та організаціях молоді, яка навчається. Запис про проходження такого стажування буде заноситись роботодавцем у трудову книжку. При цьому, якщо стажування оплачується, роботодавець не сплачуватиме єдиний соціальний внесок із зарплати;

- "стартові виплати" молодим працівникам, які погодяться працювати у сільській місцевості;

- для працевлаштування соціально незахищених категорій громадян, зокрема, молоді підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Роботодавці самостійно розраховують цю квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до неконкурентоспроможних на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно. Роботодавці можуть звернутися до служби зайнятості за укомплектуванням вакансій фахівцями з числа безробітних.

У своєму виступі представник Тернопільської райдержадміністрації, директор Тернопільського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Т.В.Непочатова розповіла присутнім про діяльність центру та про сприяння адаптації молоді у суспільстві. Також вона відзначила про запровадження у кожному районі посад соціальних працівників. У Тернопільському районі на ці посади працевлаштовані 10 молодих спеціалістів. Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводить активну профінформаційну роботу для молоді.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Т.Г.Бельма розповів учасникам семінару про послуги центру зайнятості щодо організації профнавчання випускників, забезпечення роботодавців якісною робочою силою завдяки можливості стажування безробітного безпосередньо на робочому місці, в тому числі центр зайнятості організовує навчання на замовлення роботодавця.

Представник ВПУ ресторанного сервісу і торгівлі В.Ю.Сасарова презентувала навчальний заклад та запросила роботодавців до співпраці, в тому числі забезпечення молоді першим робочим місцем.

Приватний підприємець О.В.Германюк, яка працевлаштувала на перше робоче місце безробітну Т.Деменюк, дякувала центру зайнятості за співпрацю та розповідала присутнім про переваги співпраці з міськрайонним центром зайнятості.

Також представники роботодавців відмітили низьку мотивацію до праці молоді, в тому числі випускників та запропонували активно співпрацювати із соціальними партнерами, які залучаються до реалізації державних цільових програм та інфраструктурних проектів, спрямованих на максимальне забезпечення права молоді на працю.

Також йшла мова про форми та методи інформування молоді, яка йде на перше робоче місце, з реальними перспективами працевлаштування та професіями, запотребованими у тому чи іншому регіоні, місцевим економічним потенціалом , потребами у трудових ресурсах тощо.

Загалом у заході взяли участь 25 осіб.

Представники навчальних закладів висловили пропозицію щодо запровадження підтримки всіх випускників навчальних закладів, в тому числі і для тих, які вчились за держзамовленням.

Відділ статистики, організаційної та інформаційної роботи

Тернопільського міськрайонного центру зайнятості

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.