Нове законодавство про зайнятість населення - новий інструментарій надання соціальних послуг

27 Лют 2013 / 07:30 | Переглядів: 1903

зайнятість центр семінар партнери

Нещодавно в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в рамках відзначення Дня соціальної справедливості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему "Нове законодавство про зайнятість населення - новий інструментарій надання соціальних послуг".

Директор міськрайонного центру зайнятості А.В.Куриляк наглядно з використанням діаграм та таблиць ознайомив присутніх роботодавців із станом ринку праці. Також директор ознайомив 36 присутніх представників роботодавців з новим Законом України "Про зайнятість населення", який вступив в дію з 01 січня 2013 року, правами та обов'язками роботодавців у співпраці з центром зайнятості.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонного центру зайнятості Л.М.Дмитренко наголосила про додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати. Також зауважила про зміну переліку категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Згідно з новим законодавством це стосується чоловіків, які мають дітей до 6 років, самотніх чоловіків, які мають дітей до 14 років або дітей-інвалідів, осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 років і менше. Розширення переліку категорії громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, є позитивним нововведенням, спрямованим на підтримку громадян, які є неконкурентоспроможні на ринку праці.

Для задоволення кадрових потреб роботодавців служба зайнятості надає допомогу в укомплектуванні підприємств персоналом, необхідними працівниками, у тому числі з використанням психодіагностичних методик та проводить професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців для конкретних робочих місць як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві. Підвищення ефективності навчання має впровадження практики стажування на виробництві.

Також особи, яким виповнилося 45 років і більше, страховий стаж яких становить не менше 15 років, мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримки їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Вибір професії (спеціальності) з затвердженого переліку, форми і місця навчання здійснюється особою.

На семінарі виступив начальник управління Пенсійного фонду м. Тернополя Михалюк В.Я., який розповів присутнім про актуальні питання пенсійного забезпечення.

Слово надали першому заступнику начальника - заступнику головного державного інспектора з питань праці В.П.Зюлковському, який в своїй доповіді розповів про відповідальність роботодавців щодо додержання законодавства про працю, про рівень заробітної плати в м. Тернополі та районі та про плідну співпрацю центру зайнятості з інспекцією з питань праці.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.