НБУ хоче повернути заборону на дострокове зняття депозиту

13 Чер 2012 / 17:04 | Переглядів: 2327

Гроші

Відтік вкладів населення перед виборами змушує Нацбанк шукати шляхи врегулювання ситуації

Передумов для глибокої девальвації гривні наразі момент немає і не передбачається, якщо, звісно, Національний банк України (НБУ) не проведе значної емісії. Таку думку висловив фінансовий аналітик, доктор економічних наук Ерік Найман.

Він описав три можливих курсових сценарії, що залежать від поведінки і стратегії Нацбанку. За найм'якшим, національна валюта просяде до долара США до 8,2-8,25 грн. до кінця цього року. Наступного року - до 8,5-8,8 грн. Жорсткіший сценарій передбачає такий курс вже в 2012 році. І нарешті, за найгіршого сценарію гривня може подешевшати до 20 або навіть 30 грн./дол. вже наступного року, а в поточному - до 10 грн./дол.

Втім, імовірність такого результату подій, за словами Наймана, становить лише кілька відсотків. Найімовірніше, долар подорожчає до 8,8 грн. в наступному році. Експерт радить стежити за друкарським верстатом.

Оскільки, як наголошує Найман, регулятор його поки не запустив, наявна в Україні дефляція цілком об'єктивна. Але попереду вибори, що обов'язково спричинить емісію грошей. Крім того, урожай сільгоспкультур цьогоріч буде гіршим. Враховуючи все це, Найман прогнозує інфляцію в розмірі 5% -6% до кінця року. Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ), нагадаємо, вважають, що інфляція в Україні в 2012 році становитиме 7%.

Найбільшою проблемою для економіки України Найман назвав відтік депозитів з банків напередодні виборів. Він упевнений, що законодавчу заборону на дострокове зняття буде запроваджено - "цей захід давно назрів". Експерт сподівається, втім, що Нацбанк звернеться насамперед до ринкових методів регулювання депозитної бази - підвищення ставок за вкладами. У банкрутство банківської системи Найман не вірить.

Експерт "швидше позитивно" оцінює курсові українські реалії і вважає, що на увагу заслуговують емісії НБУ і його політика. На паритет купівельної спроможності в оцінці перспектив гривні покладатися не варто. Близько 50% заощаджень можна, за словами Наймана, зберігати до середини наступного року саме в національній валюті, решту - довірити долару.

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.