"Подвійне" балотування заборонено

11 Кві 2012 / 15:29 | Переглядів: 1757

Вибори

Учора, 10 квітня, Конституційний Суд (КС) виніс рішення, яким заборонив кандидатам у народні депутати балотуватися одночасно і по партійним спискам, і по мажоритарній системі в одномандатних виборчих округах.

У Законі України "Про вибори народних депутатів України", що передбачає змішану, пропорційно-мажоритарну систему виборів, містилися норми, які дозволяли одному й тому ж кандидату обиратися одночасно як по пропорційній системі — в складі політичної сили, так і персонально — по мажоритарній системі. Крім того, закон передбачав, що коли кандидат перемагав і по списку, і в одномандатному окрузі, він вважався таким, що пройшов до парламенту саме як "мажоритарник", тоді як його "партійну квоту" в парламенті займав наступний за списком кандидат.

Такі правила давали можливість найпопулярнішим політикам балотуватися персонально в одномандатному окрузі, при цьому мати місце в партійному списку — як страховку на випадок поразки.

КС визнав ці норми неконституційними, на думку суддів, вони порушують принцип рівності у виборчому процесі.
Таким чином, кожному політику, що прагне потрапити до парламенту в результаті цьогорічних виборів, доведеться вирішувати — балотуватися у складі політсили чи висуватися від партії як самостійний кандидат.

Ярослав ГРУЩИНСЬКИЙ.

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.