Асоціація міст України вимагає об’єктивного розподілу коштів додаткової дотації, - В.Кличко звернувся до Глави уряду

23 Січ 2019 / 07:07 | Переглядів: 2172

Розподіл бюджету

16 січня 2019 року Уряд прийняв розпорядження, яким погодив розподіли додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я у всіх областях України. Згідно цього розподілу Тернопільська область отримала 610,6 млн. гривень, з них на обласний бюджет - 223,9 млн.грн. (36,7 %від загальної суми), на районні бюджети — 213,7 млн. грн(35 % від загальної суми), на бюджети об'єднаних територіальних громад -122,1 млн.грн. (20 %від загальної суми), на бюджети міст обласного значення - 30,5 млн.грн (5 % від загальної суми), нерозподілений залишок 20,4 млн.грн. (3,3 %від загальної суми). Розподіл здійснено пропорційно до обсягів зазначеної додаткової дотації у 2018 році, скоригованих відповідно до зміни обсягів видаткових повноважень у зв'язку з утворенням об'єднаних територіальних громад, місцеві ради яких набули повноважень за результатами перших виборів або довиборів, що відбулись у 2018 році, а містам обласного значення, які не мали такої дотації у 2018 році пропорційно до обсягів касових видатків 2017 року на фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (без врахування видатків на оплату праці педагогічних працівників), скоригованих відповідно до зміни обсягів таких видаткових повноважень у зв'язку з утворенням міських об'єднаних територіальних громад шляхом добровільного приєднання місцевих рад до рад міст обласного значення.


Якщо порівняти Тернопільську область з іншими в частині розподілу коштів для міст обласного значення, то ситуація є однією з кращих в Україні (5 % від загальної суми додаткової дотації призначено саме для міст обласного значення), оскільки деякі області зовсім не виділили коштів на міста обласного значення .Проте є ряд областей, що виділили для міст обласного значення значно більшу частину коштів, зокрема Харківська область для міст обласного значення виділила 24,8 % від загальної суми, Житомирська область - 18,9 %, Київська область - 12 %, Запорізька область - 10 %. На думку частини міських голів Тернопільщини ситуація є краща в порівнянні з тією, що була у 2018 році, але водночас їх все ж таки не вистачає, аби повноцінно вирішити нестачу коштів у бюджетах міст обласного значення для фінансування видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я.
Відповідно до Розпорядження ОДА "Про схвалення проекту обласного бюджету на 2019 рік" від 27.11.2018 року №888 міста обласного значення Тернопільської області у 2019 році отримаютьдодаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я у розмірі:м .Тернопіль - 25 млн. 681 тис.., м. Чортків - 1 млн.776 тис 900 грн., м.Кременець - 1 млн.714 тис. 600 грн.., м. Бережани - 1 млн.359 тис.900 грн..
Якщо проаналізувати ситуація в Україні, то в середньому 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров'я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров'я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації, для об'єднаних територіальних громад, в яких проживає чверть населення нашої держави, - лише 13,5 %.
Асоціація міст України, яка завжди стоїть на сторожі інтересів місцевого самоврядування в Україні, заявила про своюстурбованість з приводу необ'єктивного та непропорційного розподілу обласними державними адміністраціями додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я та звернулася до Прем'єр-міністра України з проханням відмінити рішення Уряду (Розпорядження від 16.01.2019 №14-р) та повернути його на доопрацювання для забезпечення об'єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.

Джерело -https://trvamu.blogspot.com/2019/01/blog-post_22.html?fbclid=IwAR1Ar3UII7bfqMfLCW0sIgEYp_nBGFoinV75LNYrJRHDDK_2ngWXNuyLE5w

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.