Серед членів ДВК - наркомани та сліпі

16 Жов 2012 / 15:04 | Переглядів: 1383

Вибори

Хоча питання списків дільничих виборчих комісій досі є найгострішим на Тернопільщині й політичні суб'єкти інтенсивно вносять зміни членів ДВК, штаб ВО "Свобода" вирішив дослідити один із найменших районів області - Підгаєцький. Факти - показові

Про факти порушення виборчого законодавства заявляють у Тернопільській обласній організації ВО "Свобода". Зокрема, на виборчому округу №165, члени організації виявили у списках членів комісій так званих підставних осіб.

"Парламентська виборча кампанія 2012 року супроводжується нечуваним використанням адміністративного ресурсу, влада займається масовим тиском, підкупом та залякуванням членів окружних та дільничних виборчих комісій. У кожному з округів зафіксовано масові фальсифікації та підробку виборчої документації, маніпуляції при здійснення жеребкування до ОВК та ДВК, - заявив Олег Сиротюк, керівник Тернопільського обласного виборчого штабу ВО "Свобода". - Нами зафіксовано численні випадки подання в дільничні комісії кандидатур осіб, які не давали згоди на свою роботу в ДВК, отже, їхні підписи на заявах було підроблено та протиправно використано персональні дані. Таким чином до складу ДВК, у тому числі на керівні посади, потрапили люди, які перебувають у лікарнях після важких операцій, є інваліди з дитинства, хворі на церебральний параліч, незрячі тощо".

За даними, які є у ВО "Свобода", до списків виборчого округу №165 увійшов один сліпий спостерігач, один, який мав операцію на очах. Окрім цього, можна побачити прізвище людини, яка є інвалідом без двох ніг. Є інвалід дитинства з церебральним паралічем, в школу даний "спостерігач" не ходив, відповідно - неграмотний. Присутні у цьому списку й такі, які перенесли інсульт, люди, які не виходять з дому, чи страждають на розсіяний склероз. Більше того, список повниться не лише людьми пенсійного віку, але є й чоловіком 1923 року народження, тобто якому вже майже 90 років. Та найцікавішим напевно, на що звернули увагу свободівці, у списках є людина, яка вважається наркоманом та наразі перебуває у психлікарні.

І це результати тільки вибіркового аналізу складу дільничних комісій із найменшого району області. Про інші порушення ОПОРА повідомлятиме й надалі.

Святослав Липовецький,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА в Тернопільській області
opora.ternopil@gmail.com, 097 548 34 08

Теги →

Розповсюдити

Використання матеріалів сайту дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт t-v.te.ua.

Редакція газети «Тернопіль вечірній» (t-v.te.ua) може не розділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст перепублікованих матеріалів не несе.