Активісти Української спілки "Автомайдан" з усіх регіонів держави здійснили акції протесту під Кабміном проти необґрунтованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Про цю акцію, , що вона дала суспільству, а також, якими будуть наступні дії її ініціаторів та учасників ми попросили поділитися враженнями голову ГО "Автомайдан Тернопіль" Дмитра Гайдуцького.
- Пане Дмитре, яка загальна кількість автомобілістів відвідала акцію протесту загалом, та скільки було представників із Тернополя?
- З Тернополя до столиці їздили 14 чоловік було на 4 автівках. Це були "автомайданівці" та 2 осіб із ГО "Справа Честі". З України в загальному було близько тисячі людей. Активісти з'їхалась з усіх регіонів.
Після віче вирушили під Кабмін, заблокували повністю вулицю Грушевського десь на 4,5 години. Пропускали лише "швидкі" та ато "емнесників" та правоохоронців.. Розгорнули плакати стосовно неправдивої і непрозорої політики Кабінету Міністрів стосовно нарахування тарифів на житлово-комунальні послуги.
- Які саме вимоги висували учасники акції протесту до представників влади?
Ми вже стали не платоспроможними. Розуміємо, що коли прийде опалювальний сезон і люди отримають квитанції за оплату, то це буде катастрофа. Тому наші вимоги такі:
прозоре висвітлення схем нарахування житлово-комунальних послуг, тобто як вони нараховують, звідки береться саме така сума, що вони нам нараховують;
висвітлення того, як 90% фірм, які надають дані послуги знаходяться у приватних руках, адже вони туди попали без тендерів, або ще до того, як ті тендери проводилися;
негайне зниження тарифів;
остання вимога це відставка Наталі Яресько та Арсенія Яценюка, адже це менеджери, які не справляються із своїми обов'язками і не працюють для Української держави та її громадян.
Якщо дійсно у нас така складна ситуація у державі, то ми повинні не субсидії оформляти, а шукати додаткові кошти, завдяки яким підняти людям прожитковий мінімум - зробити їх платоспроможними.
- Під час вашого пікету хтось із представників влади все таки вийшов до вас?
- До нас виходив тільки посланець з апарату глави держави. Він вислухав наші вимоги, повернувся в АП, після чого знову вийшов і знову вислухав наші вимоги. Потім уже комісія з нашого боку в складі 4-ох осіб ходила до представників влади. Було дуже жваве обговорення, де ми наполегливо відстоювали свою справедливу вимогу.
Під час протесту під Кабміном Арсеній Петрович так і не вийшов до людей. Він загородився від нас залізним парканом, а за ним поставив ряд міліціонерів, в яких тільки голови було видно із за щитів. Вхід до будинку уряду був повністю перекритий.
- Чого ви домоглися своїм протестом?
- На рівні Кабміну має бути рішення стосовно створення міжвідомчої комісії, де будуть представники від "Автомайдану", від обласних громад, а також від влади та від президента. Це має бути комісія, яка буде розглядати і надасть повноваження регулювати, враховувати та унеможливлювати махінації. Це дуже добре, коли на місці люди зможуть порахувати, що вони можуть платити, а що ні.
- Які ще дії ви плануєте проводити для вирішення даної проблеми?
- Якщо уряд не дослухається до наших вимог, то продовжуватимемо акцію протесту. Адже ці вимоги актуальні не лише для "автомайданівців", а й загалом усього нашого зубожілого внаслідок дій уряду в енергетичні й сфері суспільства. Якщо нашим протестом знехтують, то ми будемо проводити його на місцях. Це будуть масові невдоволення в усій Україні. Якщо це також не допоможе, то я думаю, що у Києві збереться дуже багато людей і можливі, навіть, намети.
Акції будуть проводитися доти, доки ми не досягнемо справедливого вирішення цього питання.
- Як вели себе стосовно протестуючих правоохоронці, чи не відбулося інциндентів,.які були за правління режиму Януковича?
- Хочеться відмітити, що було дуже багато міліції, напевне, в 2 рази більше ніж протестуючих, але ніхто косо на нас не дивився. Вони були у шоломах та з кийками, але стояли і нічого нам не казали. І нічого проти учасників акції протесту не коїли.
Спілкувався Володимир КОСТЕЦЬКИЙ.